sobota, 20 kwietnia, 2024
+

Wysokie zwycięstwo Resovii na zakończenie sezonu

Udane zakończenie sezonu sprawili swoim kibicom piłkarze Resovii, którzy wygrali w Opolu 3:0. Był to też pożegnalny mecz Dawida Kroczka w roli trenera „Pasiaków”.

Dość niespodziewanie pierwszy cios zadali goście, którzy przed meczem nie byli faworytem. Bramkę w debiucie zdobył młody stoper rzeszowskiego zespołu Karol Chuchro.

Odra nie grała dobrego meczu. Nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych okazji do strzelenia bramki, co wykorzystała Resovia, podwyższając wynik spotkania jeszcze przed przerwą. Strzelcem bramki był kapitan „Pasów” – Dawid Kubowicz.

W drugiej połowie blisko gola kontaktowego byli gospodarze, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz rzeszowskiej drużyny – Paweł Łakota. Chwilę później akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i Karol Chuchro mógł się już cieszyć z dubletu.

Resovia wygrała swój ostatni mecz w sezonie 2021/2022, utrzymując się w Fortuna 1 Lidze z dorobkiem 44 punktów, plasując się na 11. miejscu w ligowej tabeli.

ODRA OPOLE 0:3 RESOVIA