czwartek, 18 kwietnia, 2024
+

Z piekła do nieba! Niesamowity come back Developresu Rzeszów w półfinale Tauron Ligi

Kibice na Podpromiu obejrzeli niesamowity thriller na miarę półfinału Tauron Ligi. Wyśmienita Bruna Honorio poprowadziła Rysice do zwycięstwa.

W pierwszym półfinałowym starciu Developres Rzeszów mierzył się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Początek meczu zapowiadał łatwe zwycięstwo gospodyń, jednak przy wyniku 11-2 coś się zacięło i ŁKS zaczął skutecznie odrabiać straty. Był to dość słaby dzień dla nowo sprowadzonej gwiazdy zespołu – Malwiny Smarzek. Drużyna z Łodzi dobrze grała blokiem, przez co wyłączona została również Kara Bajema, co doprowadziło ostatecznie do przegranej w inauguracyjnej partii 21-25.

Developres FB

Kolejny set również lepiej zaczęły siatkarki Developresu (4-0), jednak brak skuteczności w ataku dawał o sobie znać. Skuteczna w ataku była tylko Jelena Blagojević, ale to nie wystarczyło na Łódzkie wiewióry, które i w tym secie okazały się lepsze.

Zmiana gry nastąpiła dopiero w trzeciej odsłonie, głównie za sprawą Bruny Honorio, która zastąpiła Malwinę Smarzek. Jak się później okazało, zmiana ta była strzałem w dziesiątkę! Z każdą akcją dziewczyny z Rzeszowa grały coraz lepiej, dzięki czemu wygrały do 16.

W czwartej partii atmosferę spotkania podgrzał sędzia, który nie uznał punktu rzeszowiankom za podwójne odbicie drużyny przyjezdnej. Całe Podpromie gwizdało i buczało, Stephan Antiga został ukarany żółtą kartką, a kapitan Jelena Blagojević pochwaliła się przed kamerami znajomością polskich niecenzuralnych słów. To jedynie nakręciło gospodynie do wygrania kolejnej partii i rozpoczęcia tie-breaka.

Ostatni set, który mógł zaważyć nawet o wejściu do wielkiego finału zapowiadał się fascynująco. Przy prowadzeniu 10-9 ŁKS niespodziewanie zdobył 3 punkty z rzędu i kibice powoli zaczęli tracić wiarę w zwycięstwo, jednak w najważniejszych momentach końcówki meczu fantastycznie spisał się blok rzeszowianek, który 2 razy z rzędu zatrzymał atak drużyny przeciwnej i doprowadził do wyrównania po 13. To oczywiście podkręciło nie tylko kibiców, ale i zawodniczki, które poszły za ciosem i dołożyły kolejne 2 punkty, wygrywając całe spotkanie 3:2.

MVP tego niesamowitego półfinału została w pełni zasłużenie Bruna Honorio.

Developres Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (21-25, 17-25, 25-16, 25-16, 15-13)