czwartek, 28 marca, 2024
+

Asseco Resovia lepsza w hicie kolejki!

Mimo słabego początku, siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali z Projektem Warszawa i wywieźli ze stolicy Polski 3 punkty.

W 20. kolejce PlusLigi, Asseco Resovia pokonała Projekt Warszawa 3:1. Mecz, w którym zwycięzca mógł liczyć na 5 miejsce w tabeli, zapowiadał się bardzo ciekawie.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 17-17. Od tego momentu Resovii nic nie wychodziło, a Warszawa to wykorzystała, dzięki czemu miejscowi cieszyli się z prowadzenia w meczu 1:0.

Kolejna partia wyglądała niemal identycznie, jednak końcówka seta tym razem należała do Resovii, która wyrównała wynik spotkania, wygrywając 25-21.

Trzeci set był pokazem siły rzeszowian, którzy zmiażdżyli rywali 25-15.

fot: Adam Starszynski, PressFocus

W ostatniej partii również lepsi okazali się goście, którzy dzięki zwycięstwu 25-18, wygrali całe spotkanie 3:1 i awansowali na 5 pozycje w tabeli Plus Ligi.