sobota, 26 kwietnia, 2025
+

    Koncert „Palma & Rock Festiwal – Cztery Smaki Muzyki” już dzisiaj wieczorem!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Przed nami kolejna, wiosenna edycja koncertu pod nazwą „Palma & Rock Festiwal – Cztery Smaki Muzyki”. Muzyczna impreza odbędzie się już dzisiaj 12 kwietnia i rozpocznie się o godz. 18:00,  w rzeszowskim Klubie „Pod Palmą”, przy ul. Cichej 4a w Rzeszowie. Jak zapowiadają organizatorzy koncertu, będziemy się podczas niego delektować smakami bluesa, rocka oraz nieco cięższego heavy metalu.

    Koncert poprowadzi niezwykle charyzmatyczna – Karolina Majdan- Solecka z Rock’n’Fitness. Także w trakcie trwania koncertu będzie można zapoznać się z działalnością rzeszowskiego oddziału fundacji „Mam Marzenie” oraz przy tym wesprzeć ich działania poprzez uczestnictwo w licytacji na rzecz podopiecznych fundacji. Dodatkowo część dochodu z biletów zostanie przekazana na działalność tej fundacji.

    Kto zagra?

    „Cztery Smaki Muzyki” to wyjątkowa okazja, by poczuć moc bluesa zagranego przez „Kłusem z Blusem” , energię rocka wytworzoną przez „Cops”, surowość hevy metalu od WRW oraz wyjątkowy klimat mieszanki między innymi rocka, alternatywy, elektroniki, i innych gatunków muzycznych zagrany przez „Ziembul”. Wszystko to jedynie za 35 zł – w takiej cenie są wejściówki. Można je kupić online, wchodząc pod link https://www.podpalma.pl/produkt/palma-rock-festiwal-cztery-smaki-muzyki-vol-2/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2RAffhkO-DHD6fcQt82Auxpu49P84DJ_ZLVGFV85E8h35NavcCEnzqouc_aem_9C72f9QizROV2LKHYh6dnQ.

    Poznaj zespoły, które wystąpią sobotniego, kwietniowego wieczoru

    WRW (W Ramionach Wiedźmy)

    To całkiem świeży zespół, który posiada dynamiczną siłę na polskiej scenie metalowej. Działa na scenie od 2021 roku i jak pisze o sobie, wnosi świeżość i energię do polskiego metalu. W swoim repertuarze, zespół posiada przede wszystkim mocne granie, harmonijną mieszankę energetycznych, mocniejszych rytmów. Zespół wrzuca swoje kawałki na popularne social media – jest obecny między innymi na Spotify, czy na YouTube, ale też na Facebooku. Regularnie wrzuca tam swoje nowości, teledyski oraz relacje zza kulis koncertów.

    Kłusem z Blusem

    Kłusem z Blusem jest obecny na bluesowej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wykonuje w Polsce unikalną odmianę muzyki bluesowej, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast, teksas blues, gdzie teksty blusowe uzupełnia wiodącą harmonijkę ustną, wspieraną przez klasyczne bluesowe riffy gitarowe. Brzmienie i puls zespołu to stylowa sekcja rytmiczna: bas i perkusja. Kompozycje charakteryzują się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu oraz stylowych riffach gitary często granej unisono z linią harmonijki ustnej. W repertuarze Kłusem z Blusem znajdują się własne bluesowe kompozycje z polskimi tekstami, aranżacje bluesowe znanych przebojów muzyki popularnej oraz standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej, takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Zespół funkcjonuje również pod nazwą Golden Virginia Playboys prezentując projekt muzyczny „Tribuite To Little Walter” czy „Billy Branch&Sons Of Blues Project”.

    Liderem grupy jest Tomek Kiersnowski, który śpiewa i gra na harmonijce ustnej i jest zaliczany do czołówki wykonawców muzyki bluesowej w Polsce. Jako harmonijkarz występuje gościnnie w koncertach zespołów Piotr Nowak Band (RIP), Piotr Nalepa Tour. Zarejestrował dźwięki harmonijki na płytach „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy nominowanej do nagrody Fryderyka, „Chorzy na bluesa śpiewają utwory Sławka Wierzcholskiego”, „Harmonijkowy Atak” pierwsza edycja projektu, TIPSY DRIVERS & Harp Friends.

    Zespół koncertował na licznych festiwalach bluesowych, m.in. Toruń Blues Meeting, Przeworsk Blues Festiwal, Harmonica Bridge w Toruniu, Blues Express w Zakrzewie, Harp Friends z Tipsy Drivers, Ino Blues Festiwal w Inowrocławiu, Blues nad Odrą, Ochota Blues Festiwal, Las&Woda&Blues, Letnia scena Blues Club Gdynia, Suwałki Blues Festiwal. Pięciokrotnie występował na Festiwalu Rawa Blues w Katowicach w latach 1999-2003, gdzie w roku 2003 wystąpił na dużej scenie tegoż festiwalu. W roku 2022 zespół zakwalifikowany był również na Małą scenę Rawa Blues oraz do Polish Blues Challenge w ramach Suwałki Blues Festiwal.

    W roku 2023, Tomek Kiersnowski został uhonorowany pamiątkową tabliczką w Alei Bluesa w stolicy Polskiego Bluesa w Białymstoku, mieście, gdzie odbywa się najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, Jesień z Blusem.

    W skład zespołu wchodzą:

    Tomek Kiersnowski – hca, wokal

    Sławek Rybczyński – gitara

    Jacek Karpowicz – gitara

    Wojtek Kwieciński – gitara basowa

    Piotr Berdowski – perkusja

    Cops

    Zespół COPS jest dwupokoleniowy. Muzycy pochodzą głównie z Rzeszowa. W obecnym składzie grają od września 2022 r. Początkowo wykonywali covery rockowe polskich i zagranicznych wykonawców, co pozwoliło na porządne zgranie się i rozpoczęcie początkiem 2023 roku prac nad własnym repertuarem. Są mixem ciekawych osobowości, charakterów jak też zawodów.

    Ziembul

    ZIEMBUL powstał w 2016 roku w Rzeszowie jako jednoosobowy, solowy projekt Łukasza Ziemby, który z czasem przekształcił się w zespół. Rozkwit grupy nastąpił w 2021 roku, kiedy to ZIEMBUL zaczął regularnie koncertować w klubach i na festiwalach zdobywając coraz większą rzeszę fanów. Tego samego roku zespół otrzymał zaproszenie na kilka koncertów jako support na jesiennej trasie koncertowej Kultu. W kwietniu 2022 grupa zdobyła nagrodę publiczności oraz wyróżnienie od jury na przeglądzie zespołów Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wlkp. W maju rozpoczęły się prace w studio nad debiutancką płytą, a w czerwcu zespół wystąpił na festiwalu ZEW Się Budzi. 11 listopada 2022 ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany „Splin”. Za jego brzmienie odpowiedzialny jest Filip „Wieża” Różański-klawiszowiec Lao Che i Nangi, a gościnnie w jednym z utworów zagrali muzycy zespołu Kult-Jarosław Ważny i Janusz Zdunek. Również w listopadzie ZIEMBUL ponownie wystąpił jako support na Pomarańczowej Trasie Kultu grając między innymi w Stodole i wrocławskiej Hali Stulecia. W międzyczasie płyta „Splin” zdobywała coraz większe uznanie wśród słuchaczy.

    Początkiem roku 2023 grupa ruszyła we wspólną trasę po Polsce z Kazikiem Staszewskim wraz z jego solowym projektem, a także z Kazikiem i Kwartetem Proforma. W kolejnych miesiącach ZIEMBUL wystąpił na NEXT FEST w Poznaniu, Jarocin Festiwal oraz Cieszfanów Festiwal. W Październiku zespół tradycyjnie wyruszył z grupą Kult w trasę koncertową, tym razem już jako jedyny support na całej trasie, na której wystąpił w największych miastach w Polsce, co powtórzył również w 2024 roku. 18 października 2024 ukazał się drugi album ZIEMBULa pt. „Wniebozwątpienie”.

    Obecny skład tworzą:

    Łukasz Ziemba-wokal, sampler, saksofon barytonowy

    Patryk Moszkowicz-bas, bass station

    Michał Antoni Puk-gitara

    Adrian Malicki- perkusja

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com