niedziela, 27 kwietnia, 2025
+

    Młodzi tworzą kulturę – rusza druga edycja programu „#młodziwkultuRZE”!

    Polecamy

    - Reklama -

    Rzeszów po raz kolejny daje młodym ludziom szansę na realizację własnych pomysłów kulturalnych. Wystawy, koncerty, warsztaty – to wszystko może stać się rzeczywistością dzięki grantom w ramach programu „#młodziwkultuRZE”. Nabór wniosków rusza już 7 kwietnia!

    Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa ponownie zaprasza młodych twórców do udziału w programie grantowym. Młodzież w wieku od 15 do 25 lat może otrzymać od 1000 do 5000 zł na realizację własnych projektów artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych. To wyjątkowa okazja, by nie tylko zdobyć dofinansowanie, ale także rozwijać swoje umiejętności organizacyjne i pracować pod okiem doświadczonych mentorów.

    fot. Rzeszowski Dom Kultury

    Pierwsza edycja programu zakończyła się sukcesem – młodzi artyści zgłosili 17 inicjatyw, z których 5 otrzymało wsparcie finansowe. Wśród zrealizowanych projektów znalazły się warsztaty muzyczne inspirowane bluesem, cykl koncertów jam session, a także wystawy i przeglądy filmowe. Uczestnicy podkreślali, że program pozwolił im zdobyć cenne doświadczenie i nawiązać współpracę z innymi pasjonatami kultury.

    Aby zgłosić swoją inicjatywę, wystarczy wypełnić formularz dostępny od 7 kwietnia na stronie www.rdk.rzeszow.pl. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2025 roku. Organizatorzy zapewniają także indywidualne konsultacje, które pomogą dopracować koncepcję i przejść przez proces aplikacji.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com