piątek, 28 marca, 2025
+

    Zbliża się Festiwal Psalmów Dawidowych. Tym razem – dziewiąta edycja odbędzie się w Łańcucie

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    24 marca w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, przy ul. Kościuszki 15 odbywać się będzie już po raz kolejny wielkie wydarzenie – Festiwal Psalmów Dawidowych – Psalmy Pokoju i Nadziei, o godzinie 18:00. Bilety na ten koncert, na którym usłyszymy polskie i żydowskie utwory są do kupienia na stronie internetowej www.evenea.pl. Dyrektorem całego festiwalu jest Bogdan Romaniuk, z kolei dyrektorem artystycznym jest Michał Jurkiewicz. Imprezę poprowadzą Magdalena Wolińska-Riedi i Grzegorz Boratyn.

    Kto wystąpi na tym wielkim, muzycznym wydarzeniu?  

    W części żydowskiej, zaśpiewa Symcha Keller i Izabela Szafrańska, a także będzie im supportować Elena Jakubiec. Jeśli chodzi o część polską, na scenie zaprezentują się soliści, w składzie: Basia Giewont, Izabela Szafrańska, Adam Asanov, Marcin Jajkiewicz, Ricky Lion oraz Stanisław Plewniak razem z Chórem Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Dyrygentem będzie Michał Jurkiewicz. Również wystąpi Kwartet smyczkowy w składzie: Aleksandra Markowicz – skrzypce, Mateusz Pliniewicz – skrzypce, Agnieszka Klahs – altówka, Małgorzata Latoszek – wiolonczela. Zespół będzie grał w składzie: Paweł Grzesiuk – gitara basowa, Tomasz Mądzielewski – perkusja, Tomasz Bielecki – instrumenty perkusyjne, Kamil Barański – Keyboard, Rafał Stępień – piano, Szymon Kamykowski – saksofon, Łukasz Belcyr – gitara.

    Ideą całego festiwalu jest zwrócenie uwagi na budowanie szczególnie dobrych relacji polsko-żydowskich. Koncert przekazuje wartości, takie jak pokój i dobro. Zmierzenie się z wojną, konfliktem, bólem, cierpieniem, na wzór Rodziny Ulmów z Markowej dało podstawę do stworzenia takiego wydarzenia, które uczciłoby ich. Dodajemy, że festiwal powstał pierwotnie w celu podkreślenia wydarzenia, jakim było otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów, w 2016 roku. Później, co roku aż do teraz organizowano festiwal, który tym razem będzie miał już swoją dziewiątą edycję. Odbywał się dotychczas nie tylko na Podkarpaciu, ale też w Warszawie, czy w Rzymie. Tym razem, w 2025 roku odbędzie się w Łańcucie.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com