czwartek, 27 marca, 2025
+

    Dziś w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się performance „PENETRACJE” w wykonaniu Bizarium Kolektyw!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    BIZARIUM to kolektyw twórczy integrujący różne dziedziny sztuki: od teatru, performansu „Teatr Bizarny”, przez formy multimedialne, malarstwo, rzeźbę czy tkaninę. Grupa zrzesza artystów głównie z Rzeszowa. Teraz, wystąpią oni już dzisiaj – 7 marca wieczorem, o godzinie 19:00 całkowicie bezpłatnie w siedzibie Biura Wystaw Artystycznych, na pierwszym piętrze, prezentując performance pod nazwą „PENETRACJE”.

    Jak czytamy w opisie wydarzenia:

    „Performans “PENETRACJE” to druga odsłona wystawy performatywnej “ORGANICZNE:ABSTRAKCYJNE”- tym razem “penetrująca” przestrzeń Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.

    Wydarzenie jest dialogiem między formą organiczną, a abstrakcyjną.

    Działają one na zasadzie konfliktu czy współistnieją?

    Obok choreografii ze spektaklu „Alteracje” (2024) nawiązującej do twórczości Magdaleny Abakanowicz pojawiają się formy abstrakcyjne czerpiące z twórczości Marii Jaremy, między innymi z tytułowych “Penetracji”. W wydarzeniu obecne są również obrazy performatywne konfrontujące ciało z przejściem z organiczności w abstrakcję i z abstrakcji w organiczność.

    W ten sposób Bizarium Kolektyw sygnalizuje początek pracy nad nowym projektem.

    Wydarzenie pokazuje w jaki sposób doświadczanie prac kolejnych twórczyń wpływa na rozwój i działania grupy. Widzowie jednocześnie doświadczają warstwy wizualnej, performatywnej i dźwiękowej. Finałem performansu jest obraz, będący częścią wystawienniczą wydarzenia.”

    Za koncepcję są odpowiedzialni Magdalena Janicka- Rzeszutek, Zuzanna Bąk, Ania Półtorak oraz Miłosz Rzeszutek. Za scenografię odpowiadają Zuzanna Bąk oraz Iga Czeranowska. Oprawę dźwiękową przygotował Piotr Patrzyk. A osoby, które już dzisiaj wystąpią, to: Ania Półtorak, Miłosz Rzeszutek, Aleks Gumieniak, Kacper Cyran, Kamila Kucharzyk, Aleksandra Piekło, Dominika Weres, Natalia Mikołajewska, Zosia Pączek, Maja Wróbel. Grafiką zajęły się Iga Czeranowska oraz Zuzanna Bąk.

    Pierwsza wersja performansu została sfinansowana z Programu Grantowego dla Młodzieży #młodziwkultuRZE.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com