niedziela, 19 stycznia, 2025
+

    Za nami finał konkursu plastycznego w ramach kampanii Rzeszów krzyczy jednym głosem: „STOP PRZEMOCY!”

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Od 8 października do 19 listopada, 2024 roku trwała ogólnopolska kampania „Dzieciństwo bez Przemocy” realizowana na Podkarpaciu przez Fundację PRO-FIL. Miała ona na celu wszczęcie działań, które pomogłyby nagłośnić cały problem, związany z przemocą u tych młodszych osób. W ramach tej kampanii, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie trafiło ponad sto prac plastycznych, autorstwa dzieci i młodzieży. Stworzone dzieła miały nagłośnić problem przemocy u dzieci.

    Także organizowany konkurs odbywał się w ramach kampanii „Rzeszów krzyczy jednym głosem: „STOP PRZEMOCY!”. Niedawno temu miał miejsce jego finał. Wyłoniono w sumie dwunastu zwycięzców w czterech kategoriach, którym wręczono upominki. Finał konkursu odbył się w Rzeszowskich Piwnicach, a na nim pojawiła się Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz Krystyna Stachowska – Wiceprezydent Rzeszowa. Dodatkowo, spotkanie to uświetnił występ wokalny dzieci.

    Zorganizowany konkurs miał na celu:

    • propagowanie idei przeciwdziałania przemocy;
    • eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy;
    • rozpowszechnianie prawidłowych postaw społecznych opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości;
    • uświadamianie możliwości rozwiązywania problemów bez stosowania przemocy.

    Pamiętajmy, że przeciwdziałać przemocy wśród dzieci, można cały czas, nie tylko podczas trwania kampanii, nagłaśniającej ten problem. W walce z przemocą wobec tych najmłodszych  bardzo ważne jest, by od razu, kiedy widzimy, że dzieciom dzieje się jakaś krzywda reagować. Warto też edukować społeczeństwo, między innymi rozpowszechniając wiedzę na ten temat.

    Każdego roku około 30 dzieci w naszym kraju traci swoje życie z powodu przemocy osób, które żyją w najbliższym środowisku takiego małego człowieka. Według danych, aż 79% dzieci i nastolatków przynajmniej raz w swoim życiu doświadczyło przemocy lub zaniedbania, a 32% doznało przemocy od bliskiej osoby dorosłej. Dane te można oczywiście na przyszłość zmienić.

    Organizowanie niniejszej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, licznych konferencji w Polsce, ale też konkursów plastycznych, takich jak ten – w Rzeszowie może nagłośnić problem i przyczynić się do kształtowania postaw przeciwnych stosowaniu przemocy u dzieci.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com