Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prozaikiem i eseistą – Andrzejem Stasiukiem w ramach projektu „Opowieści z podróży”. Wydarzenie odbędzie się na Sokoła 13, w budynku WiMBP w Rzeszowie. Zarezerwuj wolne popołudnie już jutro – 17 października i wybierz się na spotkanie o godzinie 17, by poznać gościa, który ma na pewno wiele do opowiedzenia. Wstęp jest oczywiście na to darmowy i wolny.
Kim jest Andrzej Stasiuk?
Andrzej Stasiuk (ur. 1960) – prozaik i eseista. Urodził się w Warszawie, od lat mieszka w Beskidzie Niskim. Autor książek Mury Hebronu, Dukla, Opowieści galicyjskie, Dziewięć, Jadąc do Babadag, Taksim, Dziennik pisany później, Grochów, Nie ma ekspresów przy żółtych drogach, Wschód, Osiołkiem, Kroniki beskidzkie i światowe, Przewóz i innych.
Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej Nike (2005), Nagrody Literackiej Gdynia (2010), Nagrody Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza (2011), Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury (2011), Nagrody Literackiej m. st. Warszawy (2015), Austriackiej Nagrody Państwowej w dziedzinie literatury europejskiej (2016), Nagrody im. Nicolasa Bouviera (2018) oraz nagrody Orzeł Stulecia (2021). Jego książki są tłumaczone na niemal wszystkie języki europejskie, a także na koreański.
*Nota: Andrzej Stasiuk – Wydawnictwo Czarne
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Opowieści z podróży” – cyklu spotkań autorskich, podczas których gościmy reportażystów, podróżników, globtroterów pokazujących nam świat i pomagających odkryć jego fascynującą różnorodność. Będą prowadzone z nimi rozmowy o ich podróżach, miejscach, do których być może nigdy nie uda nam się trafić, a w tym kontekście o ich twórczości. Spotkania odbywają się w agendach WiMBP w Rzeszowie od maja do listopada 2024 roku.
Kolejne wydarzenie w ramach projektu „Opowieści z podróży” to spotkanie z Katarzyną Tubylewicz, w tej samej lokalizacji – na Sokoła, już 24 października o godzinie 17, w czwartek.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.