Przed nami 3. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej Moja Ojczyzna. To muzyczne wydarzenie odbędzie się w dniach od 9- 10 listopada 2024 roku. Aby wystąpić na festiwalu należy do 16 września przesłać odpowiednia zgłoszenie.
Do festiwalu zostanie zakwalifikowanych piętnastu artystów od 14 do 30 roku życia. Wokaliści zostaną wybrani z nadesłanych zgłoszeń. W festiwalu mogą wziąć udział chętni z całego kraju oraz ośrodków polonijnych. W zgłoszeniu należy wybrać utwór, który pochodzi z wybranej epoki – okresu historycznego. Może to być także dzieło współczesne, które odnosi się do historycznych wydarzeń. Osoby, które dostaną się do finału, zaprezentują patriotyczne piosenki przed publicznością, razem z akompaniującą im orkiestrą festiwalową.
Zostaną wybrane takie pieśni legionowe i patriotyczne, które zachwycą ciekawymi aranżacjami, mile widziany będzie wybór własnych piosenek o patriotycznej tematyce. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.
Inicjatorem tego festiwalu jest dr Anna Czenczek, dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, a także prezeska Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”. Będzie sprawowała opiekę nad przebiegnięciem całego przedsięwzięcia.
Formularz zgłoszeniowy: https://www.fundacjacarpathia.pl/index.php/zloszenie-do-festiwalu-patriotycznego
Regulamin: https://www.fundacjacarpathia.pl/media/attachments/2024/08/15/regulamin-iii-ofpp-moja-ojczyzna.docx
Jakie są cele festiwalu?
W regulaminie festiwalu:
„Konfrontowanie i aktywizowanie ogólnopolskich środowisk twórczych i edukacyjnych. Promowanie osobowości wokalnych, pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych wokalistów. Ogólnopolski Festiwal adresowany do dużej liczby odbiorców promować będzie regionalną aktywność kulturalną. Przedsięwzięcie będzie mieć istotną wartość dla promocji tradycji oręża polskiego, przyczyni się do rozbudzania i kształtowania postawy patriotycznej, obywatelskiej, proobronnej. Konkurs przyczyni się do upowszechnienia wiedzy na temat polskiego doświadczenia historycznego, tradycji narodowej, historii kultury polskiej – w formie atrakcyjnej dla młodego odbiorcy”.