Wola Raniżowska ponownie stanie się miejscem uroczystych obchodów „Święta Kłosa” – wyjątkowej imprezy, która od lat gromadzi mieszkańców i gości w radosnej atmosferze dożynek. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 18 sierpnia, w niedzielę, i jak co roku będzie doskonałą okazją do integracji, świętowania oraz zabawy.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13:50 oficjalnym przemarszem grup dożynkowych, które wyruszą sprzed kapliczki, znajdującej się w centrum Woli Raniżowskiej. Barwny korowód, w którym uczestnicy będą nieśli przepiękne wieńce z różnych miejscowości, poprowadzi Mazurska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Bronisława Niezgody. Wśród maszerujących znajdą się ważni goście, w tym przedstawiciele instytucji samorządowych, parlamentarnych oraz organizacji pozarządowych, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy.
O godzinie 14:00 w miejscowym kościele pw. Świętego Wojciecha odbędzie się uroczysta msza święta dziękczynna, podczas której wierni będą wyrażać wdzięczność za obfite zbiory w tym roku.
Popołudniowa część dożynek rozpocznie się o godzinie 16:00 i nie zabraknie na niej atrakcji.
„Kolejno wystąpią zespoły ludowe z terenu gminy Raniżów: Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie”, Kapela „Na Wolską Nutę”, Zespół Obrzędowy „Mazurzanie”, Kapela Ludowa „Raniżowianie”. Gwiazdą tegorocznego Święta Kłosa będzie uznany zespół folkowy „Karczmarze”. Ostatnim akcentem tej imprezy będzie zabawa taneczna z zespołem Expert Music”
– mówi Dariusz Sobolewski, dyrektor GOKSiR Raniżów.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli zasmakować tradycyjnych potraw i wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Raniżowskiej. Dla najmłodszych przewidziano liczne rozrywki, w tym dmuchane place zabaw, watę cukrową i popcorn. Na miejscu będą również dostępne stoiska handlowe i promocyjne, oferujące szeroki wachlarz produktów.
Organizatorami tegorocznego „Święta Kłosa” są Wójt Gminy Raniżów, Sołtys i Rada Sołecka Wsi Wola Raniżowska oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. Wspólnymi siłami zapewniają mieszkańcom oraz gościom niezapomniany dzień powrotu do tradycjii budowania wspólnoty, podkreślając tym samym znaczenie dożynek w życiu społeczności lokalnej.