poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Szkolenie dla chętnych na temat Standardów Ochrony Małoletnich (SOM) w Urban Labie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  15 lutego 2024 roku miała miejsce nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz innych ustaw, nazwana ustawą Kamilka. Na jej mocy podmioty, których działalność w jakimkolwiek stopniu wiąże się z pracą z dziećmi lub w których przebywają lub mogą przebywać dzieci, mają obowiązek opracowania Standardów Ochrony Małoletnich (SOM) obowiązujących w danej placówce. Ustawodawca wyznaczył pół roku na to, by wszystkie instytucje i placówki zobligowane do posiadania Standardów Ochrony Małoletnich wdrożyły je w życie. Od 15 sierpnia 2024 roku brak odpowiednich procedur będzie karany grzywną lub naganą. To ostatni dzwonek, by wdrożyć procedurę SOM do swojej instytucji!

  Fundacja – AWICEO organizuje bezpłatne szkolenie „Standardy Ochrony Małoletnich w Praktyce”, które ma na celu holistyczne podejście do tej tematyki

  Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  Dlaczego ustawodawca wprowadził Standardy Ochrony Małoletnich.

  Kto jest zobowiązany do wprowadzenia SOM.

  Co dokładnie powinny zawierać SOM.

  Jaka jest procedura rekrutacji pracowników w związku z wprowadzeniem SOM.

  Kto może kontrolować wdrożenie procedur SOM.

  Jakie są kary za niewdrożenie SOM.

  Jakie trudności można napotkać wdrażając SOM.

  Szkolenie poprowadzą:

  Kamila Korab – Prezes Fundacji – AWICEO, na co dzień pracująca jako radca prawny. Prowadzi własną Kancelarię Radcy Prawnego w Rzeszowie. W swojej działalności zawodowej świadczy usługi prawne m.in. z zakresu organizacji pozarządowych, prowadzi również szkolenia dla różnych grup docelowych. Posiada doświadczenie w pracy jako dziennikarka, prezenterka telewizyjna. Jest autorką licznych materiałów, felietonów, reportaży, które emitowane były zarówno na antenie regionalnej, jak i ogólnopolskiej. Pisze artykuły na portalu dla kobiet i jest prelegentką licznych seminariów naukowych. Jest także autorką rozdziału w publikacji naukowej „Współczesne wyzwania prawa własności intelektualnej. Między teorią a praktyką”.

  Bartłomiej Bialic – Wiceprezes Fundacji – AWICEO, na co dzień pracujący jako adwokat. Prowadzi własną Kancelarię Adwokacką w Rzeszowie. W ramach swojej działalności prowadzi m.in. szkolenia prawne. Jest autorem artykułów dla dziennika Rzeczpospolita w zakresie prawa karnego skarbowego oraz prawa nieruchomości, a także artykułów naukowych w publikacjach ogólnopolskich i międzynarodowych.

  Osoby zainteresowane tą tematyką są zaproszone na bezpłatne szkolenie w Urban Lab Rzeszów. Wydarzenie odbędzie się 25 lipca o godzinie 17:00 przy ul. 3 Maja 13. Aby się zapisać, wejdź pod link https://app.evenea.pl/event/897878-1/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com