czwartek, 18 lipca, 2024
+

  W Rzeszowie trwa dwutygodniowy kurs angielskiego z Amerykanami z Buffalo. To już 31. edycja Pomost International!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie trwa 31. edycja kursu Pomost International, która przynosi uczestnikom dwa tygodnie intensywnej nauki języka angielskiego. To już tradycja. Rzeszów organizuje ten kurs, który każdego roku przyciąga wielu chętnych. W tym roku w kursie bierze udział około 130 osób, zarówno młodzieży, jak i dorosłych, którzy mają wyjątkową okazję uczyć się angielskiego poprzez rozmowy z 11 native speakerami z Buffalo w USA.

  Marcin Deręgowski, wiceprezydent Rzeszowa, otwierając kurs, zaznaczył, że Rzeszów, jako dynamicznie rozwijające się miasto, stanowi idealne miejsce do tego typu przedsięwzięć.

  „Wierzę, że jego atmosfera będzie dla nas inspiracją do twórczego myślenia. Zachęcam Was do aktywnego uczestnictwa i pełnego zaangażowania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego kursu. Życzę Wam owocnej nauki i satysfakcji z uczestnictwa w Pomost International”

  – mówi Deręgowski, witając uczestników

  Kurs Pomost International rozpoczął się w poniedziałek, 8 lipca i potrwa do 20 lipca. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, przy ul. Spytka Ligęzy 12. Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy: młodzież uczęszcza na zajęcia dzienne, natomiast dorośli na wieczorne. Łącznie około 130 osób będzie rozwijać swoje umiejętności językowe pod okiem 11 nauczycieli z Buffalo, miasta partnerskiego Rzeszowa w Stanach Zjednoczonych.

  Gloria LaSota, prezydent Stowarzyszenia Pomost International w Buffalo, podczas inauguracji kursu mówi, że przygotowania do tegorocznej edycji trwały od zakończenia poprzedniego kursu w 2023 roku.

  „Nie możemy doczekać się poznania wielu nowych uczniów, wielu nowych dorosłych oraz podzielenia się z każdym amerykańską kulturą przez dwa nadchodzące tygodnie”

  – opisuje LaSota, podkreślając, jak ważne są te dwa tygodnie intensywnej pracy i wymiany kulturowej.

  Zakończenie kursu będzie wyjątkowym wydarzeniem – organizatorzy zaplanowali Piknik Amerykański. To już druga taka impreza, mająca na celu przybliżenie uczestnikom kultury USA.

  Piknik odbędzie się 20 lipca o godz. 15 na bulwarach nad Wisłokiem i zapowiada się jako pełne atrakcji popołudnie. Na uczestników czekają amerykańskie burgery, potańcówka w stylu country, pokazy zawodników baseballu oraz pokaz motocykli. Wszystko to ma nawiązywać do kultury USA i zapewnić uczestnikom niezapomniane wrażenia.

  Organizatorami Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” są Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Urząd Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Dom Kultury oraz Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Dzięki współpracy tych instytucji możliwe jest coroczne organizowanie tego wyjątkowego kursu, który z każdym rokiem przyciąga coraz więcej uczestników.

  Pomost International to nie tylko nauka języka angielskiego, ale również wyjątkowa okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni i poznania kultury amerykańskiej. 31. edycja kursu w Rzeszowie jest kolejnym krokiem w rozwijaniu umiejętności językowych mieszkańców miasta oraz wzmocnieniu więzi między Rzeszowem a Buffalo. Uczestnicy kursu mają niepowtarzalną szansę na intensywną naukę i czerpanie z bogatego programu przygotowanego przez organizatorów. Dwa tygodnie intensywnych zajęć i zakończenie w postaci Pikniku Amerykańskiego z pewnością zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com