poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Startują zgłoszenia na X Podkarpacką Jesień Jazzową – w tym roku jubileuszową!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie z dumą ogłaszają jubileuszową, dziesiątą edycję Podkarpackiej Jesieni Jazzowej! To wyjątkowe wydarzenie, mające na celu promowanie muzyki improwizowanej, stanie się ponownie kulturalnym sercem regionu, łącząc pasjonatów jazzu oraz najważniejsze ośrodki kultury województwa podkarpackiego.

  Podkarpacka Jesień Jazzowa to przedsięwzięcie, które narodziło się z potrzeby promocji muzyki jazzowej oraz zintegrowania działań licznych instytucji kulturalnych na Podkarpaciu. Głównym celem tej inicjatywy jest nie tylko popularyzacja muzyki jazzowej, ale także umożliwienie szerokiej publiczności dostępu do różnorodnych form sztuki improwizowanej. Festiwal stawia sobie za zadanie zebranie w jedno promocyjne hasło wszystkich wydarzeń jazzowych odbywających się na terenie województwa, zarówno tych cyklicznych, jak i nowych inicjatyw.

  Program festiwalu

  Tegoroczna, jubileuszowa edycja rozpocznie się w połowie września koncertem inauguracyjnym w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i potrwa aż do końca listopada. W ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej odbędzie się szereg koncertów, warsztatów muzycznych, jam sessions oraz spotkań z artystami. Wydarzenia będą miały miejsce w różnych miastach i miasteczkach województwa, umożliwiając mieszkańcom całego regionu uczestnictwo w tym muzycznym święcie.

  Organizatorzy zapraszają wszystkie instytucje kulturalne oraz osoby prywatne do włączenia się w Podkarpacką Jesień Jazzową. Jeśli organizujecie wydarzenia jazzowe i chcielibyście je uwzględnić w kalendarzu festiwalu, warto skontaktować się z organizatorami imprezy. To wyjątkowa okazja do promocji swoich działań w ramach szeroko zakrojonej kampanii. Zbiór wszystkich wydarzeń stanie się częścią dużego projektu, który będzie promowany m.in. w specjalnie na tę okazję wydanym kalendarzu Podkarpackiej Jesieni Jazzowej, a także na stronach internetowych i portalach społecznościowych związanych z festiwalem.

  Jeśli Wasza instytucja dotąd nie organizowała wydarzeń jazzowych, ale chciałaby wziąć udział w tej inicjatywie, również warto się zgłosić. Organizatorzy oferują wsparcie merytoryczne i promocyjne, które pomoże w przygotowaniu i realizacji wydarzeń.

  Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego, co pozwala na szeroką promocję i organizację licznych wydarzeń w ramach festiwalu. Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa, regulaminu oraz wymogów organizacyjnych są dostępne na stronie internetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – https://wdk.kulturapodkarpacka.pl/aktualnosci/zapowiedzi/x-podkarpacka-jesien-jazzowa-rusza-jubileuszowa-edycja,art1932/.

  Informacje potwierdzające chęć wzięcia udziału w projekcie oraz datę planowanego wydarzenia należy przesyłać do 19 sierpnia 2024 r. na adres:

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

  ul. S. Okrzei 7, 35-002 Rzeszów

  e-mail: wdk@kulturapodkarpacka.pl

  z dopiskiem „Podkarpacka Jesień Jazzowa”.

  Podkarpacka Jesień Jazzowa to niepowtarzalne wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu. Jubileuszowa edycja obiecuje być pełna niezapomnianych chwil, muzycznych odkryć i inspirujących spotkań. Dołącz i stań się częścią tego wyjątkowego muzycznego święta!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com