poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Wystartował konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wakacje na wsi #odkrywam”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w drugiej edycji Konkursu Fotograficznego „Wakacje na wsi #odkrywam”. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie młodych ludzi do zgłębiania i dokumentowania kultury ludowej, tradycji oraz obrzędów związanych z polską wsią.

  Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że jest dostępny dla wszystkich uczniów, bez względu na ich profil edukacyjny. Organizatorzy mają na celu nie tylko popularyzację wiejskiego życia, ale również przełamywanie stereotypów związanych z obszarami wiejskimi oraz promocję turystyki wiejskiej. Chcą, aby dzieci i młodzież na nowo odkryły piękno i wartości kulturowe polskiej wsi, zacieśniając jednocześnie więzi z lokalnym dziedzictwem.

  Kategoria konkursowa

  Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe:

  Uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3

  Uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych

  Taki podział pozwala na równe szanse w rywalizacji, uwzględniając różne poziomy umiejętności i perspektywy wiekowe uczestników.

  Tematyka konkursu

  Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii, które najlepiej oddadzą piękno polskiej wsi, jej kulturę, tradycje, obrzędy i zwyczaje. Każde zdjęcie powinno być opatrzone opisem prezentowanego miejsca, obiektu lub zwyczaju oraz krótkim uzasadnieniem wyboru. Dzięki temu zdjęcia nie tylko będą wizualnym zapisem wsi, ale również jej małą kroniką, zawierającą istotne informacje i ciekawostki.

  Warunki uczestnictwa

  Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z fotografią na adres mailowy konkursy.promocja@nikidw.edu.pl do 31 sierpnia 2024 roku. Jest to termin ostateczny, a zatem warto jak najszybciej przystąpić do realizacji projektu, aby nie przegapić okazji do udziału w tym inspirującym przedsięwzięciu.

  Korzyści z udziału

  Udział w konkursie to nie tylko możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych, ale przede wszystkim szansa na rozwijanie swoich pasji fotograficznych, poznanie własnego dziedzictwa kulturowego oraz zacieśnienie więzi z miejscami, które często są niedoceniane. Uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności obserwacyjne, kreatywność i zdolności narracyjne, co może być cenną lekcją na przyszłość.

  Promocja kultury i turystyki wiejskiej

  Konkurs „Wakacje na wsi #odkrywam” to także świetny sposób na promocję turystyki wiejskiej. Fotografie wykonane przez uczestników mogą stać się inspiracją dla innych, zachęcając ich do odwiedzania malowniczych zakątków Polski, odkrywania lokalnych tradycji i uczestniczenia w życiu wiejskich społeczności. Dzięki temu projektowi, wieś staje się miejscem pełnym atrakcji i interesujących historii, które czekają na odkrycie.

  Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, organizując konkurs „Wakacje na wsi #odkrywam”, pragnie inspirować młodych ludzi do odkrywania i dokumentowania bogactwa polskiej kultury ludowej. Jest to doskonała okazja, aby spojrzeć na wieś z nowej perspektywy, docenić jej wartości i podzielić się swoimi odkryciami z szerszym gronem odbiorców. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie, który nie tylko rozwija, ale i integruje lokalne społeczności wokół wspólnego celu – ochrony i promowania dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com