poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  W Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dzisiaj posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, I wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż, dyrektor Biura Wojewody Jerzy Tabin, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w PUW Jakub Dzik, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz reprezentanci powiatów strzyżowskiego, mieleckiego, dębickiego, rzeszowskiego, krośnieńskiego, jasielskiego, tarnobrzeskiego, a także Lasów Państwowych, PGE, PKP i wojska.

  Głównym tematem spotkania były skutki wczorajszych gwałtownych nawałnic, które przeszły przez Podkarpacie, oraz aktualna sytuacja w regionie. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie odnotowała do dziś 337 interwencji, które obejmowały głównie wypompowywanie wody z zalanych posesji i piwnic, usuwanie powalonych drzew i gałęzi, udrażnianie przepustów, zabezpieczanie uszkodzonych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz gaszenie pożarów spowodowanych uderzeniami piorunów.

  W akcjach na terenie Podkarpacia brało udział 2100 strażaków (406 zastępów).

  Największe szkody burze wyrządziły w powiatach strzyżowskim i mieleckim, a największe opady deszczu odnotowano w Żarnowej w powiecie strzyżowskim. Wojewoda Teresa Kubas-Hul ponownie zaapelowała do samorządowców o uważne śledzenie komunikatów i alertów pogodowych oraz o zachowanie gotowości.

  Zwróciła się także do gminnych i powiatowych centrów zarządzania kryzysowego z prośbą o sprawdzenie i uzupełnienie zapasów materiałów takich jak plandeki, liny, sznury, gwoździe i deski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com