poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Przed nami 20. jubileuszowa edycja „Carpathia Festival” w Rzeszowie. To nie tylko konkurs muzyczny, ale też występy gwiazd!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 20 lipca rozpoczyna się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2024! Ten wyjątkowy festiwal, który co roku przyciąga tłumy miłośników muzyki, będzie w tym roku szczególnie niezapomniany dzięki niesamowitemu koncertowi finałowemu pt. „Bal wszystkich świętych”. Wystąpią na nim zarówno legendarne gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak i utalentowani artyści młodego pokolenia.

  „Bal Wszystkich Świętych” – wielki finał festiwalu

  Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lombard, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów rocka. Zespół, założony w 1981 roku w Poznaniu, jest prowadzony przez Grzegorza Stróżniaka – kompozytora, aranżera i wokalistę, który nadaje zespołowi jego charakterystyczne brzmienie. Towarzyszyć mu będzie wokalistka Marta Cugier, tworząca z nim niepowtarzalny duet od 1999 roku. Wspólnie z zespołem, Lombard wykona największe przeboje, takie jak „Szklana pogoda” i „Przeżyj to sam”, a także najnowsze hity „Deja’vu – to już było” i „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”.

  W koncercie „Bal wszystkich świętych” wezmą również udział znakomici artyści: Sara Chmiel, Anastazja i Piotr Nowak oraz Soliści i Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierunkiem Tomasza Filipczaka. W programie znajdą się także utwory innych znanych zespołów, takich jak Łzy, m.in. „Oczy szeroko zamknięte”, oraz klasyki polskiego rocka, jak „Jolka Jolka pamiętasz”, „Cykady na Cykladach” i „Kryzysowa narzeczona”, w specjalnych aranżacjach przygotowanych na tę okazję.

  Unikalność „Carpathia Festival”

  To, co wyróżnia koncerty odbywające się w ramach „Carpathia Festival”, to ich niepowtarzalność. Wszystkie aranżacje muzyczne są tworzone specjalnie na to wydarzenie, co czyni je wyjątkowymi i wyróżniającymi ten festiwal na tle innych w Polsce. W tym roku koncert pt. „Bal wszystkich świętych” odbędzie się 21 lipca o godz. 19.00 w Filharmonii Podkarpackiej, a wejście będzie możliwe tylko z zaproszeniami, co dodaje wydarzeniu ekskluzywności.

  Historia i sukcesy zespołu Lombard

  Lombard przez lata istnienia zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą, zdobywając rzesze fanów i pozostając jednym z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Zespół nagrał kilkanaście płyt, w tym multimedialny projekt „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI – Drogi do wolności” (2008), osobistą płytę „ShowTime” (2012) oraz jubileuszową „LOMBARD Swing” (2016). Lombard zdobył także wiele wyróżnień, w tym prestiżowe odznaczenie GLORIA ARTIS w 2019 roku za promocję polskich tradycji, historii i patriotyzmu na całym świecie.

  XX edycja „Carpathia Festival” – inne wydarzenia

  Inauguracja XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” nastąpi 20 lipca 2024 roku koncertem „Taki cud i miód” w wykonaniu Danuty Błażejczyk oraz Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. W repertuarze znajdą się największe hity z repertuaru Danuty Rinn, Ireny Santor i Danuty Błażejczyk, m.in. „Powrócisz tu”, „Gdzie Ci mężczyźni” i „Już nie ma dzikich plaż”.

  Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

  Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, działające pod kierunkiem Anny Czenczek od 2000 roku, wykształciło wielu utalentowanych młodych artystów, którzy zdobyli ponad 1100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Wśród nich są laureaci programów telewizyjnych, takich jak „The Voice of Poland”, „Mam talent” i „The Voice Kids”. Centrum oferuje kompleksowe kształcenie wokalne, łącząc naukę emisji głosu, interpretacji piosenki, ruchu scenicznego oraz elementów gry aktorskiej.

  Przedstawiamy wykonawców zakwalifikowanych do XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2024, którzy wystąpią podczas konkursu:

  1. Jakub Gaber Zaborski (Warszawa/Polska) – „Nibylandia”

  2. Michał Kaczmarek (Warszawa/Polska) – „Brand New Man”

  3. Alicja Kuszowska (Malbork/Polska) – „Psycho”

  4. Dorota Kuziela (Wrocław/Polska) – „Drzewo”

  5. Magdalena Lasota (Kobyłka/Polska) – „Cukierki miętowe”

  6. Anna Majeranowska-Widomska (Bielsko-Biała/Polska) – „Uwierz w siebie”

  7. Bartłomiej Matłosz (Żarnowa/Polska) – „Wolnym być”

  8. Lamia Merc (Warszawa/Polska) – „Spiritual Sky”

  9. Filip Mizia (Wrocław/Polska) – „Pije do Lustra”

  10. Vlada Muravets (Kijów/Ukraina) – „Pogliadom niżnym”

  11. Maja Orlikowska (Mariyam) (Poznań/Polska) – „Tears Garden”

  12. Dominika Rydz-Kancler (Melodie bliskości) (Łódź/Polska) – „Korzenie”

  13. Khrystyna Strutynska (Iwano-Frankiwsk/Ukraina) – „NE ZALYSHAY”

  14. Aleksandra Wajda (Przeworsk/Polska) – „Już nic się nie śni nam”

  15. Sylwia Zelek-Golonka (Limanowa/Polska) – „Mów mi prawdę”

  Lista rezerwowa*:

  1. Gabriela Blacha (Gliwice/Polska) – „123”

  2. Klaudia Borczyk (Warszawa/Polska) – „Bez”

  3. Karolina Fryt (Kraków/Polska) – „Podchodzę”

  4. Jakub Rayman (Poznań/Polska) – “Don’t blame me for trying”

  5. Barbara Kąkol (Radłów/Polska) – „Drzwi”

  *Osoby znajdujące się na liście rezerwowej otrzymają nominację do Festiwalu w przypadku, gdy jeden z uczestników zrezygnuje.

  „Carpathia Festival” – Rzeszów 2024 to nie tylko święto muzyki, ale także spotkanie różnych pokoleń artystów i publiczności. To wydarzenie, które łączy tradycję z nowoczesnością, prezentując zarówno legendarne utwory, jak i nowe aranżacje. Koncert „Bal wszystkich świętych” z udziałem zespołu Lombard to kulminacja festiwalu, której nie można przegapić. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie!

  Partnerem koncertu „Bal wszystkich świętych” jest Filharmonia Podkarpacka. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, która od lat dba o wysoki poziom artystyczny i organizacyjny tego wydarzenia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com