poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Nowe drzewa na deptaku przy ulicy Grunwaldzkiej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek ruszają nasadzenia drzew na jednym z głównych deptaków Rzeszowa – ulicy Grunwaldzkiej. Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki, zamontowano systemy nawadniania i napowietrzania.

  Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej to jedno z największych przedsięwzięć realizowanych obecnie w centrum Rzeszowa. Zakres prac był bardzo rozległy. Najważniejszą i najkosztowniejszą częścią projektu była już zakończona przebudowa starych instalacji podziemnych. Odnowiono między innymi kanalizację sanitarną i deszczową, sieci wodociągową i gazową oraz oświetlenie uliczne.

  W ramach inwestycji przebudowano także plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz położono nową nawierzchnię z kamiennej kostki i granitowych płyt. Te prace również dobiegają końca.

  Jednym z ostatnich etapów prac na Grunwaldzkiej jest sadzenie wysokich drzew. Graby dotarły do Rzeszowa w poniedziałek, a ich sadzenie rozpocznie się we wtorek. Aby rośliny były w jak najlepszej kondycji, zamontowano systemy nawadniania i napowietrzania.

  Pierwotnie przebudowa ulicy Grunwaldzkiej miała zakończyć się w drugiej połowie września, jednak prace postępują tak sprawnie, że finał inwestycji nastąpi pod koniec lipca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com