czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Z przyjemnością informujemy, że Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” zajął pierwsze miejsce podczas festiwalu w Bułgarii!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” powstał w 2000 roku jako efekt współpracy Młodzieżowego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej nr 28 w Rzeszowie. Przez ponad dwie dekady swojej działalności, „Rzeszowianka” zdołała ugruntować swoją pozycję jako jedna z najważniejszych grup tanecznych w regionie, zrzeszającą młodych, utalentowanych tancerzy i śpiewaków. Tym razem, na ostatnim wyjeździe do Bułgarii, do malowniczej miejscowości pod nazwą Nesebyr, na festiwalu pod nazwą Neseber Wyspa Sztuki 2024 w swojej tanecznej kategorii zespół ludowy z Rzeszowa zajął pierwsze miejsce! Serdecznie wszystkim młodym artystom gratulujemy takiego osiągnięcia.

  Zespół „Rzeszowianka” to prawdziwa skarbnica polskiej kultury ludowej. W repertuarze zespołu znajdują się tańce regionalne takie jak rzeszowskie, lubelskie, żywieckie, jurgowskie i beskidzkie, a także tańce narodowe: polonez, krakowiak i oberek. Zespół posiada również bogaty repertuar wokalny, obejmujący ludowe piosenki z różnych regionów Polski.

  Przez lata swojej działalności, „Rzeszowianka” wielokrotnie brała udział w konkursach i przeglądach tanecznych, zdobywając liczne nagrody, puchary i wyróżnienia. Zespół koncertował również za granicą, odwiedzając takie kraje jak Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Włochy, Czarnogóra, Macedonia, Chorwacja oraz Bośnia i Hercegowina. W każdym z tych miejsc, młodzi artyści z Rzeszowa byli serdecznie przyjmowani, a ich występy spotykały się z entuzjastycznym odbiorem.

  Tym razem, zespół brał udział w prawdziwym, bułgarskim święcie – międzynarodowym festiwalu, związanym ze sztuką. Piękne miasto, położone nad Morzem Czarnym – Nesebyr gościło zespoły taneczne z wielu zakątków świata. Miejscowość ta nazywana jest również perłą okolicznego morza, sprawił, że członkowie zespołu ludowego z Polski, wspaniale spędzili początek wakacji, odwiedzając także antyczne budowle, w tym zabytkowe uliczki. To była idealna okazja do tego, by oprócz tańca wspaniale się także rozerwać. Festiwal trwał od 2 do 7 lipca, a zespół z Rzeszowa przywiózł do Polski nie tylko nagrodę, ale też piękne wspomnienia, które zostaną w pamięci na zawsze młodym jego członkom.

  Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” to nie tylko grupa taneczna, ale prawdziwa rodzina, która już od 24 lat wspólnie pielęgnuje polskie tradycje ludowe i przekazuje je kolejnym pokoleniom. Dzięki zaangażowaniu i pasji swoich członków oraz wsparciu wykwalifikowanej kadry, zespół nadal się rozwija, zdobywając serca publiczności w kraju i za granicą. Wspólne działania na rzecz innych oraz miłość do tańca i śpiewu sprawiają, że „Rzeszowianka” jest wyjątkowym ambasadorem polskiej kultury ludowej.

  Aby zobaczyć filmik z wyjazdu tego zespołu ludowego, warto wejść pod podany niżej link:

  https://www.facebook.com/100063654872903/videos/461015499902046.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com