sobota, 13 lipca, 2024
+

  To było wspaniałe wydarzenie, zorganizowane na Bulwarach po raz pierwszy – Piknik NGO!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W upalne popołudnie 6 lipca 2024 roku, Park Kultury i Wypoczynku Bulwary w Rzeszowie ożył wyjątkowym wydarzeniem – I Piknikiem NGO, organizowanym pod hasłem „Rzeszowskie NGO w Akcji”. Celem tego niezwykłego spotkania była integracja mieszkańców Rzeszowa oraz promocja działalności organizacji pozarządowych działających w mieście.

  Od godziny 14:00 aż do 22:00, odwiedzający mogli uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez aktywne rzeszowskie NGO-sy. Stoiska informacyjne tętniły życiem, oferując nie tylko informacje o działalności poszczególnych organizacji, ale również warsztaty, pokazy i zabawy dla dzieci. Wszyscy uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o możliwościach zaangażowania się w działania społeczne oraz poznać korzyści płynące z wolontariatu.

  Do godziny 19:00 aktywne były liczne stoiska, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizacje prezentowały swoje projekty i osiągnięcia, zachęcając do współpracy i pokazując, jak ich działania wpływają na lokalną społeczność. Była to także doskonała okazja do nawiązywania nowych kontaktów i współpracy między różnymi podmiotami.

  Jednym z głównych punktów programu były koncerty lokalnych zespołów muzycznych. Na scenie wystąpili Ukuleliska i Kraina Przyjemności, a gwiazdą wieczoru był ZIEMBUL, który swoim energetycznym występem przyciągnął tłumy i rozgrzał publiczność do czerwoności. Muzyka, która rozbrzmiewała nad bulwarami, dodawała piknikowi wyjątkowej atmosfery i sprawiała, że uczestnicy mogli cieszyć się wspólną zabawą.

  I Piknik NGO w Rzeszowie był nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim wydarzeniem o ogromnym znaczeniu społecznym. Organizatorzy postawili na integrację i budowanie wspólnoty poprzez wspólne działania i inicjatywy. Dzięki temu mieszkańcy Rzeszowa mogli poczuć, że są częścią czegoś większego, że ich udział i zaangażowanie mają realny wpływ na kształtowanie lokalnej społeczności.

  Przygotowane warsztaty i pokazy przyciągnęły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w licznych zabawach i animacjach, które nie tylko dostarczały rozrywki, ale także edukowały i rozwijały ich kreatywność. Dla dorosłych organizacje przygotowały szereg interesujących prelekcji i warsztatów, które umożliwiły zdobycie nowych umiejętności i wiedzy na temat działań społecznych.

  Piknik zakończył się późnym wieczorem, pozostawiając uczestników z niezapomnianymi wspomnieniami i mnóstwem pozytywnych emocji. Organizatorzy zapowiedzieli, że I Piknik NGO nie będzie ostatnim tego typu wydarzeniem w Rzeszowie. Planują kolejne edycje, aby nadal integrować mieszkańców i wspierać rozwój aktywności obywatelskiej oraz wolontariatu.

  Podsumowując, I Piknik NGO w Parku Kultury i Wypoczynku Bulwary w Rzeszowie okazał się wielkim sukcesem. Był to dzień pełen radości, współpracy i wzajemnego wsparcia, który pokazał, jak ważna jest rola organizacji pozarządowych w budowaniu silnej i zintegrowanej społeczności lokalnej. Wszyscy, którzy tego dnia zdecydowali się wziąć udział w pikniku, z pewnością nie żałowali swojej decyzji i już teraz czekają na kolejne tego typu wydarzenia.

  Szczególne gratulacje należą się wszystkim organizatorom, pomysłodawcom tej inicjatywy oraz jej uczestnikom, członkom, przedstawicielom organizacji i występującym artystom. Ich zaangażowanie w stworzenie takiego pikniku i przygotowanie go jest nieocenione. Wszyscy wspaniale się bawili i oczywiście czekają na kolejną podobną imprezę, która jak zapowiadają jej twórcy – na pewno się jeszcze odbędzie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com