niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Pożar kompleksu handlowego przy ul. Przemysłowej w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę 7 lipca, wieczorem wybuchł pożar w budynku handlowym przy ulicy Przemysłowej w Rzeszowie, gdzie jeszcze niedawno znajdował się market budowlany popularnej sieci.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy stwierdzili, że pożarem objęta jest tylna ściana i część dachu budynku. Dzięki sprawnym działaniom ratowników oraz wykorzystaniu podnośnika SH-25, ogień został szybko zlokalizowany. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Działania gaśnicze trwały ponad cztery godziny.

  Akcja gaśnicza trwała do północy i zakończyła się bez ofiar. W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej – pięć z Państwowej Straży Pożarnej i trzy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

  Ogień zajął górną część ściany budynku oraz fragment dachu. Działania dogaszające trwały do północy, a służby pozostały na miejscu do pierwszej w nocy. Przyczyny pożaru są obecnie badane przez policję.

  fot. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie

  W akcji brało udział łącznie 31 ratowników z jednostek ochrony przeciwpożarowej:

  • z PSP: Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, trzy z JRG 2 w Rzeszowie i jeden z JRG 3 w Rzeszowie,
  • Ochotnicza Straż Pożarna : trzy wozy z Ochotniczej Straży Pożarnej – Rzeszów-Zalesie, Rzeszów-Przybyszówka oraz Rzeszów-Drabinianka.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com