sobota, 13 lipca, 2024
+

  W Bojanowie, artystki podczas pleneru stworzą anioły, z których dochód trafi na remont organów kościółka!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro, w poniedziałek, w dniu 8 lipca o godzinie 16:30, Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie w powiecie stalowowolskim stanie się centrum artystycznych działań, gdzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – plener artystyczny poświęcony tworzeniu aniołów w technice utwardzania tkaniny. To kreatywne spotkanie zgromadzi 15 utalentowanych artystek z różnych regionów, w tym powiatów stalowowolskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego oraz sandomierskiego. Celem wydarzenia jest nie tylko artystyczna ekspresja, ale również wsparcie ważnego celu charytatywnego.

  Tworzone podczas pleneru anioły będą pełnić rolę artystycznych cegiełek, które będzie można nabyć podczas trzech ważnych wydarzeń w regionie:

  14 lipca – Odpust parafialny w Stanach koło Bojanowa.

  11 sierpnia – Dni Miodu w Bojanowie.

  18 sierpnia – Koncert organowy w Parafii Stany.

  Cena wywoławcza każdej anielskiej cegiełki wynosi 200 złotych. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na remont zabytkowych organów w kościółku w Stanach, co podkreśla społeczno-kulturalny wymiar tego artystycznego przedsięwzięcia.

  W plenerze udział wezmą artystki o różnorodnym dorobku i stylach, co zapowiada bogactwo i różnorodność tworzonych dzieł. Wśród uczestniczek znajdują się: Katarzyna Kobylarz Tomaszewska, Katarzyna Cesarz, Renata Bebło, Beata Garanty, Magdalena Antonowicz, Anna Przybysz, Aneta Zakrzewska, Alina Cuber, Alicja Sochacka, Ewa Stec, Renata Sendrowicz, Agnieszka Smutek, Kamila Piech – zastępczyni Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli oraz Anna Śliwka – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie. Każda z artystek wniesie do pleneru swoją unikalną wizję i technikę, tworząc anioły, które będą wyjątkowymi, niepowtarzalnymi dziełami sztuki.

  Organizacja pleneru nie byłaby możliwa bez wsparcia Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie oraz Spółdzielni Socjalnej Łęgowianka. Wszystkie potrzebne materiały, które będą niezbędne do tworzenia tych dzieł artystycznych zapewnią właśnie te dwie instytucje. Pozwoli to wszystkim artystkom skupić się na kreatywnym procesie twórczym, bez martwienia się o potrzebne, niezbędne materiały, z których powstaną anioły.

  Warsztaty podczas pleneru poprowadzi Pani Anita Ryba, Prezes Spółdzielni Socjalnej Łęgowianka, która posiada bogate doświadczenie w technice utwardzania tkaniny. Jej wiedza i umiejętności będą cennym wsparciem dla uczestniczek, umożliwiając im stworzenie dzieł na najwyższym poziomie artystycznym.

  Oprócz aniołów, artystki przekażą również swoje inne prace plastyczne, obrazy, tkaniny oraz biżuterię, które zostaną wystawione na sprzedaż. Dochód z tego również zostanie przeznaczony na remont organów w kościółku w Stanach. To gest solidarności i wspólnoty, który pokazuje, jak sztuka może wspierać ważne inicjatywy społeczne.

  Plener artystyczny w Bojanowie to wydarzenie, które łączy w sobie kreatywność, kulturę, sztukę i charytatywną misję. Dzięki zaangażowaniu lokalnych artystek oraz wsparciu instytucji, uda się nie tylko stworzyć wyjątkowe dzieła sztuki, ale także przyczynić się do zachowania dziedzictwa kulturowego regionu. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu i do wsparcia remontu zabytkowych organów poprzez zakup anielskich cegiełek i innych przedmiotów. To wyjątkowa okazja, by stać się częścią czegoś większego i pięknego, jednocześnie ciesząc się niezwykłymi, ręcznie wykonanymi dziełami sztuki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com