poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Arkadia na osiedlu Drabinianka już gotowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończyła się budowa nowej strefy rekreacji i wypoczynku przy ul. Jachowicza w Rzeszowie. Jest tam wiele atrakcji dla dzieci oraz mnóstwo zieleni.

  Na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie powstała nowa inwestycja, zajmująca tereny sąsiadujące ze szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego. Nowa strefa rekreacji o powierzchni ponad 20 arów zastąpiła dawne ogrody działkowe. Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, Aleksandra Wąsowicz-Duch, podkreśla, że roślinność pozostała po ogrodach została harmonijnie wkomponowana w nowe otoczenie.

  Arkadię wymyślili mieszkańcy i to oni przyszli z pomysłem na spotkanie na osiedlu
  Drabinianka. Pani Elżbieta mówiła o tym pomyśle z takim zaangażowaniem, że jej entuzjazm przeszedł i na mnie. I zadanie mieszkańców wykonaliśmy – nasz Zarząd Zieleni Miejskiej
  właśnie zakończył tę inwestycję

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Centralnym punktem tej nowej przestrzeni jest plac zabaw wyposażony m.in. w tyrolkę, huśtawki oraz interaktywną piaskownicę. Dodatkowo zainstalowano różnorodne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe i muzyczne. Całość została uzupełniona o nowe alejki, ławki oraz stojaki na rowery. Teren ozdobiono także licznymi bylinami i drzewami ozdobnymi, takimi jak platan klonolistny i tulipanowce.

  Prezydent Rzeszowa dodaje, że miejsce jest nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne, a zrealizowany projekt traktowany jest jako pierwszy etap. Planowane są dalsze rozbudowy Arkadii, zwłaszcza w przylegających do niej terenach.

  fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

  Całkowity koszt inwestycji na osiedlu Drabinianka wyniósł prawie 390 tysięcy złotych.

  fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com