piątek, 12 lipca, 2024
+

  Zamek Rzeszowski staje się otwarty na wakacjach dla wszystkich zwiedzających, ale tylko w weekendy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lato w Rzeszowie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla miłośników historii i architektury. W każdy weekend wakacji, od 6 lipca do 25 sierpnia, mieszkańcy i turyści będą mieli unikalną możliwość zwiedzania Zamku Rzeszowskiego, jednej z najbardziej fascynujących budowli miasta. Zamek, który obecnie pełni funkcję Sądu Okręgowego, w przeszłości był siedzibą rodów Ligęzów i Lubomirskich.

  Otwarcie zamku dla turystów

  Zwiedzanie zamku rozpocznie się już w najbliższy weekend, 6 i 7 lipca. Wycieczki będą organizowane w każdą sobotę i niedzielę do przedostatniego weekendu sierpnia, czyli do 24-25 sierpnia. Wejścia będą odbywać się o godzinach: 12:00, 14:00 i 16:00. Zwiedzanie będzie prowadzone przez przewodników z rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK), którzy znają Zamek Rzeszowski jak własną kieszeń.

  Co zobaczymy?

  Podczas półtoragodzinnej wycieczki uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć najważniejsze i najbardziej interesujące części zamku. Program zwiedzania obejmuje:

  Dziedziniec – serce zamku, które niegdyś tętniło życiem.

  Sala rozpraw – miejsce, gdzie obecnie odbywają się procesy sądowe.

  Sala balowa – przestrzeń, która w przeszłości gościła liczne bale i przyjęcia.

  Wieża zamkowa – jedna z najstarszych części zamku, oferująca widoki na okolicę.

  Podziemia dawnego więzienia – tajemnicze i nieco mroczne miejsce, które z pewnością pobudzi wyobraźnię.

  Zakup biletów

  Bilety na zwiedzanie Zamku Rzeszowskiego są już dostępne do nabycia na stronie internetowej Rzeszowskich Piwnic. Cena biletów obejmuje całą wycieczkę z przewodnikiem, który opowie o historii zamku, jego architekturze i najciekawszych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Bilety można kupić pod adresem: https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl.

  Zamek Rzeszowski – perła architektury i historii

  Zamek Rzeszowski to nie tylko budowla o wielkim znaczeniu historycznym, ale także świadek wielu ważnych wydarzeń. Jego historia sięga czasów rodu Ligęzów, który zapoczątkował jego budowę. W późniejszych latach zamek był przebudowywany przez ród Lubomirskich, co nadało mu obecny kształt.

  Ligęzowie i Lubomirscy

  Ród Ligęzów, jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych rodów szlacheckich w Polsce, rozpoczął budowę zamku w XVI wieku. Jego następcy, Lubomirscy, kontynuowali rozbudowę i modernizację budowli, nadając jej renesansowy charakter, który przetrwał do dzisiaj.

  Współczesność

  Obecnie zamek pełni funkcję Sądu Okręgowego, co sprawia, że na co dzień nie jest dostępny dla zwiedzających. Otwarcie zamku dla turystów w okresie wakacyjnym jest więc wyjątkową okazją do poznania jego wnętrz i historii.

  Otwarcie Zamku Rzeszowskiego dla ruchu turystycznego w wakacje to doskonała propozycja na spędzenie letnich weekendów. To nie tylko szansa na poznanie historii i architektury zamku, ale także na aktywne i ciekawe spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nie przegap tej wyjątkowej okazji i już dziś zarezerwuj bilet na zwiedzanie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com