sobota, 13 lipca, 2024
+

  Na osiedlu Staromieście powstanie nowa strefa rekreacji

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W okolicy ulic Staromiejskiej i Lubicz powstaje nowa strefa rekreacji i wypoczynku, gdzie właśnie rozpoczęto montaż urządzeń do zabawy dla dzieci.

  Nowa strefa rekreacyjna powstaje w pobliżu siedziby Rzeszowskiego Domu Kultury, zastępując stary plac zabaw, który służył przez wiele lat. Powierzchnia tego obszaru wyniesie około 25 arów. Prace rozpoczęły się wiosną tego roku. Obecnie przygotowywane są alejki, a ogród deszczowy jest już gotowy. Rozpoczęto również montaż urządzeń zabawowych, a wkrótce ruszą nasadzenia zieleni.

  Teren będzie podzielony na różne strefy, takie jak plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa i strefa relaksu. Plac zabaw znajdzie się w centralnej części, wyposażony w różnorodne urządzenia zabawowe i żagle zacieniające. Strefa relaksu będzie usytuowana w zachodniej części, gdzie znajdą się parklety oraz wysoka zieleń. Na całym obszarze, a szczególnie w południowej części, powstaną rabaty z wyselekcjonowanymi gatunkami ziół, przy których będą umieszczone ławki i leżaki. Częścią strefy będzie edukacyjna łąka kwietna z domkami dla owadów.

  Inwestycję realizuje firma Arko z Dzikowca, wybrana w przetargu. Całkowity koszt projektu to ponad 1,6 mln zł, finansowany z budżetu państwa. Prace zakończą się latem tego roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com