sobota, 13 lipca, 2024
+

  Amerykanie będą uczyć angielskiego podczas „Pomost International” w lipcu w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wakacje to czas relaksu, ale również doskonała okazja do nauki nowych umiejętności. W tym roku, już po raz trzydziesty pierwszy, mieszkańcy Rzeszowa będą mieli wyjątkową szansę na doskonalenie swoich umiejętności językowych podczas Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. Wydarzenie, które odbędzie się od 8 do 20 lipca 2024 roku, tradycyjnie już przyciągnie do stolicy Podkarpacia grupę nauczycieli z partnerskiego miasta Buffalo w stanie Nowy Jork.

  Początki i ewolucja „Pomost International”

  Historia „Pomost International” sięga 1991 roku, kiedy to po raz pierwszy nawiązała się współpraca pomiędzy Rzeszowem a Buffalo. Pomysł zorganizowania kursu językowego zrodził się z potrzeby wspierania edukacji językowej w Polsce oraz z chęci zbliżenia dwóch odległych kultur. Od tamtego czasu, każdego roku (z wyjątkiem przerwy spowodowanej pandemią), wolontariusze z USA przyjeżdżają do Rzeszowa, by w twórczy i angażujący sposób uczyć języka angielskiego.

  W tym roku kurs tradycyjnie odbędzie się w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przy ulicy Spytka Ligęzy 12. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 8 lipca o godzinie 9:00 w Urban Lab, co zapoczątkuje dwa tygodnie intensywnej nauki. Kurs podzielony jest na dwie grupy: młodzieżową, dla uczestników powyżej 13 roku życia, oraz wieczorową, skierowaną do dorosłych. Młodzież spędzi na zajęciach 60 godzin zegarowych, natomiast dorośli – 40 godzin. Wszystkie lekcje prowadzone będą wyłącznie w języku angielskim, co ma na celu pełne zanurzenie uczestników w obcym języku i kulturze.

  Nie tylko nauka, ale i zabawa

  „Pomost International” to nie tylko intensywna nauka języka, ale również szansa na poznanie amerykańskiej kultury z pierwszej ręki. W czasie kursu uczestnicy mają możliwość nie tylko doskonalić swoje umiejętności językowe, ale również dowiedzieć się więcej o życiu codziennym w USA, tradycjach, świętach oraz codziennych zwyczajach Amerykanów. Dzięki temu nauka staje się bardziej interesująca i praktyczna.

  Jednym z najważniejszych elementów kursu jest Piknik Amerykański, który po raz pierwszy odbył się w 2023 roku jako finał trzydziestej edycji kursu. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem, przyciągając ponad pół tysiąca uczestników i zdobywając uznanie w mediach, w tym relację w głównym wydaniu Teleexpressu TVP. W tym roku, Piknik Amerykański odbędzie się 20 lipca o godzinie 15:00 w Parku Kultury i Wypoczynku na miejskich Bulwarach w Rzeszowie.

  Atrakcje Pikniku Amerykańskiego

  Piknik Amerykański to prawdziwe święto kultury amerykańskiej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które mają na celu przybliżenie mieszkańcom Rzeszowa amerykańskiego stylu życia. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdą się m.in. obecność zawodników baseball, pokaz motocykli, tradycyjne amerykańskie gry podwórkowe oraz możliwość skosztowania prawdziwych amerykańskich burgerów. Na zakończenie pikniku odbędzie się potańcówka miejska w stylu country, która z pewnością dostarczy uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

  Organizatorzy i partnerzy

  Organizację kursu wspierają różne instytucje i organizacje, które przyczyniają się do sukcesu tego wydarzenia. Za organizację odpowiada Stowarzyszenie Pomost International z Buffalo, Urząd Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Dom Kultury oraz Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Współpraca tych podmiotów gwarantuje wysoką jakość kursu oraz różnorodność oferowanych atrakcji.

  Znaczenie „Pomost International” dla lokalnej społeczności

  „Pomost International” to nie tylko kurs językowy, ale również ważny element budowania międzynarodowych relacji i wzajemnego zrozumienia między Polakami a Amerykanami. Dla wielu uczestników, zwłaszcza młodzieży, kurs ten jest często pierwszą okazją do bezpośredniego kontaktu z native speakerami języka angielskiego oraz z przedstawicielami innej kultury.

  Z perspektywy amerykańskich wolontariuszy, „Pomost International” to szansa na poznanie Polski, jej historii, kultury i codziennego życia jej mieszkańców. Dla obu stron jest to wyjątkowe doświadczenie, które pozostawia trwałe wspomnienia i buduje mosty porozumienia ponad granicami.

  Wakacyjny Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to unikalna inicjatywa, która od ponad trzech dekad łączy mieszkańców Rzeszowa z nauczycielami z Buffalo. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z USA, uczestnicy kursu mają możliwość nie tylko nauki języka angielskiego, ale również zanurzenia się w amerykańskiej kulturze. Piknik Amerykański, będący finałem kursu, stanowi doskonałą okazję do wspólnego świętowania i poznawania się w atmosferze zabawy i radości. To wydarzenie jest dowodem na to, że nauka może być przyjemna i inspirująca, a międzynarodowe partnerstwa przynoszą korzyści obu zaangażowanym stronom.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com