poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Zapowiadamy letnie imprezy na Skwerze Kultury. Dzisiaj wieczorem zagra Kolektyw Trzecie Ucho!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W lipcu oraz sierpniu część rzeszowskich wydarzeń muzycznych przeniesiona będzie na świeże powietrze, a dokładniej na Skwer Kultury, który usytuowany jest centralnie nad wejściem do Rzeszowskich Piwnic. To wyjątkowe miejsce stanie się areną różnorodnych aktywności kulturalnych, które wzbogacą letnie wieczory mieszkańców Rzeszowa i przyjezdnych gości.

  Już 4 lipca w godzinach od 19:30 do 22:00 zapraszamy na pierwsze wydarzenie – muzyczne improwizacje w wykonaniu Kolektywu Trzecie Ucho. Jest to wyjątkowa grupa, której występy z pewnością na długo zapadną w pamięć. Kolektyw Trzecie Ucho to zespół, który powstał w 2023 roku i od tego czasu zdążył zyskać szerokie uznanie za swoją unikalną twórczość i oryginalne podejście do muzyki improwizowanej.

  Kim jest Kolektyw Trzecie Ucho?

  Kolektyw Trzecie Ucho to zbiór profesjonalnych muzyków, edukatorów oraz miłośników muzyki improwizowanej. Grupa ta została zainicjowana podczas sesji improwizacyjnych na Skwerze Kultury w 2023 roku. Od tego czasu ich program ewoluuje, obejmując coraz to nowe obszary muzyczne, od motywów etnicznych, przez funk, aż po progresywny rock i elementy elektroniki.

  Muzycy Kolektywu nie ograniczają się do standardowych aranżacji utworów. Ich występy są nieprzewidywalne, pełne nietuzinkowych aranżacji, które trudno nazwać coverami. Charakterystycznym elementem ich muzyki są dźwięki azjatyckich instrumentów oraz mocne rytmy afrykańskie, które stały się stałym punktem ich występów.

  Członkowie Kolektywu i ich unikalny styl

  Kolektyw Trzecie Ucho to nie tylko zespół muzyczny, ale również społeczność muzyków, którzy czerpią inspirację z różnych źródeł i współpracują w ramach różnych projektów. Na scenie otwartej Skweru Kultury wystąpią w następującym składzie:

  Sławek Nosal – instrumenty dęte: flety etniczne, nay, diz; akcenty elektro i głosy

  Wojtek Król – pianino, perkusja

  Mateusz Ożóg – bębny afrykańskie

  Paweł Bartłomiejczuk – bębny konga

  Tom Szymański – gitara elektryczna, bas

  Piotr Synoise – gitara elektryczna

  Michał Florek – wokale, bas

  Bartek Smaga – bas, perkusja

  Każdy z członków wnosi do zespołu swoje unikalne umiejętności i doświadczenia, co sprawia, że ich koncerty są pełne energii i muzycznej różnorodności.

  Od scen festiwalowych po klatki schodowe

  Mimo bogatego doświadczenia scenicznego, Kolektyw Trzecie Ucho znany jest z tego, że nie potrzebuje nawet tradycyjnej sceny, by zaprezentować swoją muzykę. Występowali już w różnych nietypowych miejscach, takich jak klatka schodowa podczas targów mody TVAR. Członkowie zespołu grają lub grali w takich formacjach jak W Wojtusiowej Izbie, Anver Void, Kraina Przyjemności czy Jeszcze Osiem Godzin. Są również związani z projektami takimi jak Zgrajmy się, Stowarzyszeniem Ż-Art., Kalnickim Świętem Sztuki, Improwizacjami Na Skwerze oraz Pakoslavixą – sceną dziecięcą festiwalu Uroczysko na Dolnym Śląsku.

  Współpraca z didżejami i unikalne improwizacje

  W ramach projektu Improwizacji i Zgrajmy Się, Kolektyw Trzecie Ucho występował także z DJ-ami hiphopowymi oraz muzyki klubowej, tworząc wspólne, improwizowane sety. Ich miłość do groove’u oraz brak uznawania standardów muzycznych sprawiają, że każdy ich występ to niepowtarzalne doświadczenie.

  Letnie wydarzenia na Skwerze Kultury to doskonała okazja, aby na własne oczy i uszy przekonać się, jak wygląda prawdziwa muzyczna improwizacja. Kolektyw Trzecie Ucho gwarantuje niezapomniane wrażenia i muzyczną podróż przez różnorodne style i kultury. Zapraszamy wszystkich serdecznie już dzisiaj na Skwer Kultury – to będzie wieczór pełen dźwięków, które na długo pozostaną w pamięci.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com