poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Wkrótce premiera nowego programu fontanny multimedialnej w Rzeszowie z okazji rocznicy lokacji miasta!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów, jedno z najstarszych miast w Polsce, w tym roku obchodzi swoje 670-lecie. Cały rok wypełniony jest różnorodnymi wydarzeniami, mającymi na celu uczczenie tego wyjątkowego jubileuszu. W najbliższą sobotę, 6 lipca, mieszkańcy i goście miasta będą mogli uczestniczyć w jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń – premierowym pokazie specjalnego programu rzeszowskiej fontanny multimedialnej.

  Miejsce wydarzenia

  Fontanna multimedialna, znajdująca się na placu w rejonie al. Lubomirskich, jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Rzeszowa. Została uruchomiona w 2013 roku i od tego czasu stanowi atrakcję turystyczną, która przyciąga tysiące odwiedzających. Dzięki nowoczesnej technologii, fontanna łączy w sobie wodę, światło, muzykę i obrazy, tworząc zapierające dech w piersiach widowiska.

  Nowy program

  Z okazji 670-lecia Rzeszowa, przygotowano zupełnie nowy program, który składa się z dwóch 15-minutowych części. Premierowy pokaz odbędzie się 6 lipca o godzinie 21:30 i zapowiada się jako niezapomniane doświadczenie.

  Część pierwsza: „Rzeszowskie Opowieści”

  Pierwsza część pokazu zatytułowana „Rzeszowskie Opowieści” zabierze widzów w podróż przez historię miasta. W wyjątkowy sposób przedstawione zostaną kluczowe momenty z przeszłości Rzeszowa oraz jego rozwój aż do czasów współczesnych. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć projekcje związane z najważniejszymi postaciami z historii miasta, w tym wybitnego reżysera Freda Zinnemanna, zdobywcy czterech Oscarów, który urodził się w Rzeszowie. To doskonała okazja, aby poznać bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne tego miejsca.

  Część druga – przyroda

  Druga część pokazu skupi się na przyrodzie. Rzeszów, otoczony pięknymi krajobrazami, ma wiele do zaoferowania pod względem przyrodniczym. W tej części programu fontanna ożyje dzięki spektakularnym efektom wizualnym i dźwiękowym, prezentując piękno i różnorodność natury, która otacza miasto.

  Twórca nowego programu

  Za stworzenie nowego programu odpowiada Bogusław Palewicz, utalentowany reżyser pochodzący z Wrocławia. Jego doświadczenie i umiejętność łączenia różnych form sztuki w jedną spójną całość zapewnią widzom niezapomniane wrażenia. Palewicz, znany ze swoich kreatywnych i innowacyjnych pomysłów, dołożył wszelkich starań, aby nowy pokaz fontanny multimedialnej był prawdziwym dziełem sztuki.

  Daty pokazów

  Nowy program fontanny multimedialnej będzie prezentowany trzykrotnie w tym roku. Po premierze 6 lipca, kolejna okazja do zobaczenia tego wyjątkowego widowiska nadarzy się 20 lipca o godzinie 21:30 oraz 10 sierpnia o godzinie 21:00. Każdy z tych pokazów będzie doskonałą okazją do uczczenia jubileuszu miasta i spędzenia letniego wieczoru w magicznej atmosferze.

  Premiera nowego programu rzeszowskiej fontanny multimedialnej to jedno z kluczowych wydarzeń w tegorocznych obchodach 670-lecia miasta. To nie tylko widowisko artystyczne, ale także hołd dla bogatej historii i dziedzictwa Rzeszowa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i stanie się jednym z najpiękniejszych wspomnień z tegorocznego jubileuszu miasta.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com