sobota, 13 lipca, 2024
+

  Uroczysta przysięga wojskowa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 7 lipca, o godzinie 11:00 na Rynku w Kolbuszowej, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa ochotników do służby w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej imienia pułkownika Łukasza Cieplińskiego, pseudonim „Pług”.

  Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy ponad dwa tygodnie temu zostali powołani do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i ukończyli 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

  Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych momentów w życiu każdego żołnierza. Stanowi akt ślubowania, będący wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. To bardzo istotny czas zarówno dla przysięgających, jak i dla ich rodzin oraz bliskich.

  fot. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

  Po przysiędze nowi ochotnicy dołączą do batalionów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, które są rozmieszczone w: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Nisku (docelowo Tarnobrzegu) i Sanoku.

  Kolejne szkolenie w ramach projektu „Wakacje z WOT” rozpocznie się 17 sierpnia 2024 roku. Nabór ochotników już trwa. Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z rekrutrem z 3 Podkarpackiej Brygady OT – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ! Wymogi formalne do służby wojskowej w 3 PBOT: należy mieć ukończone 18 lat, polskie obywatelstwo i być niekaranym. Trzeba również pomyślnie przejść badanie lekarskie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com