poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Startują zgłoszenia do przeglądu ludowego – „Wykopki” w Głogowie Małopolskim!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W samym sercu Małopolski, w malowniczym Głogowie Małopolskim, 8 września 2024 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – XIII Głogowski Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych „Wykopki”. To święto muzyki, tradycji i kultury, które co roku przyciąga licznych uczestników i miłośników folkloru z całej Polski. Organizatorami tego barwnego festiwalu są Burmistrz Głogowa Małopolskiego oraz Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli, którzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  Głogowski Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych „Wykopki” ma na celu promocję i ochronę dziedzictwa kulturowego regionu. Przez lata stał się jednym z najważniejszych festiwali folklorystycznych w Polsce, prezentującym bogactwo i różnorodność muzyki ludowej. „Wykopki” to nie tylko okazja do zaprezentowania talentów muzycznych, ale także do integracji społeczności lokalnej i wymiany doświadczeń między uczestnikami.

  Tegoroczna edycja „Wykopków” odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Domu Kultury im. F. Kotuli, mieszczącej się przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12 w Głogowie Małopolskim. Festiwal rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa przez cały dzień, oferując bogaty program artystyczny.

  Uczestnicy przeglądu będą mieli okazję wysłuchać występów najlepszych kapel ludowych i śpiewaków, którzy zaprezentują tradycyjne pieśni i melodie z różnych zakątków Polski. Muzyczne występy będą przeplatane pokazami tańców ludowych oraz prezentacjami rękodzieła artystycznego. Nie zabraknie również stoisk z lokalnymi wyrobami kulinarnymi, gdzie będzie można skosztować regionalnych przysmaków.

  Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do zgłaszania swojego udziału w przeglądzie. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 sierpnia 2024 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz deklarację, które są dostępne do pobrania w sekretariacie Miejsko Gminnego Domu Kultury oraz na stronie internetowej MGDK.

  „Wykopki” odbywają się pod patronatem medialnym lokalnych mediów, co zapewnia szeroką promocję i zainteresowanie wydarzeniem. Organizatorzy liczą na wsparcie społeczności lokalnej oraz miłośników muzyki ludowej, którzy swoją obecnością uczynią ten festiwal jeszcze bardziej wyjątkowym.

  XIII Głogowski Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych „Wykopki” to niezwykła okazja do doświadczenia autentycznej polskiej kultury ludowej. To święto muzyki, tradycji i wspólnoty, które każdego roku gromadzi uczestników i widzów, pragnących zanurzyć się w pięknie i różnorodności polskiego folkloru. Serdecznie zapraszamy do Głogowa Małopolskiego na to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com