poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Rzeszów Breakout Days po raz piętnasty odbędzie się w Rzeszowie. Zespoły bluesowe mogą zgłaszać się na konkurs!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów Breakout Days to festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Rzeszowa. W dniach 11-14 września 2024 roku odbędzie się jego piętnasta edycja, dedykowana upamiętnieniu twórczości oraz postaci Tadeusza Nalepy, jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiego bluesa. W ciągu tych kilku dni miasto stanie się centrum bluesa, przyciągając fanów tego gatunku muzycznego z całej Polski.

  Ogólnopolski Konkurs Zespołów Bluesowych – start 11 września

  Tegoroczne Rzeszów Breakout Days zainauguruje Ogólnopolski Konkurs Zespołów Bluesowych, który odbędzie się 11 września. To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do zespołów grających muzykę bluesową i blues-rockową. Konkurs ten jest prawdziwą gratką dla fanów Tadeusza Nalepy, dając młodym muzykom szansę na pokazanie swojego talentu i zdobycie atrakcyjnych nagród.

  Atrakcyjne nagrody dla najlepszych

  Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla najlepszych zespołów. Laureaci konkursu mogą liczyć na:

  I miejsce – 4000 zł brutto

  II miejsce – 2500 zł brutto

  III miejsce – 1500 zł brutto

  Dodatkowo, dla najlepszego gitarzysty konkursu przewidziana jest nagroda specjalna: voucher o wartości 3000 zł brutto na wykonanie gitary w renomowanej firmie Miuu Guitars. To wyjątkowa okazja, by zdobyć profesjonalny instrument, który będzie służył przez lata.

  Kwalifikacja do konkursu – jak się zgłosić?

  Aby wziąć udział w konkursie, zespoły muszą przesłać materiały z nagranymi dwoma utworami: jednym autorskim oraz jednym wybranym z całego okresu twórczości Tadeusza Nalepy. Proces kwalifikacyjny odbędzie się na podstawie tych nagrań, dlatego ważne jest, aby były one jak najwyższej jakości.

  Zespoły, które chcą wziąć udział, mogą przesyłać swoje zgłoszenia od 3 lipca do 25 sierpnia 2024 roku. Pliki z utworami należy przesyłać na adres email: sstachurski@estrada.rzeszow.pl. Istnieje również możliwość przesłania linku do nagrań za pośrednictwem portalu WeTransfer.

  Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym pełny regulamin, są dostępne na stronie internetowej festiwalu: https://breakoutdays.pl/. Warto zapoznać się z regulaminem, aby upewnić się, że zgłoszenie spełnia wszystkie wymagania.

  Rzeszów Breakout Days to nie tylko konkurs. W ciągu tych czterech dni miasto będzie tętnić życiem dzięki licznych koncertom, warsztatom muzycznym oraz spotkaniom z artystami. Festiwal przyciągnie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów, którzy będą mogli cieszyć się niepowtarzalną atmosferą oraz wspaniałą muzyką na żywo.

  Rzeszów stanie się sceną dla wielu utalentowanych muzyków, którzy będą celebrować dziedzictwo Tadeusza Nalepy. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję posłuchać zarówno klasycznych utworów bluesowych, jak i nowoczesnych interpretacji, co pozwoli na odkrycie bluesa na nowo.

  Rzeszów Breakout Days to wyjątkowe wydarzenie, które łączy tradycję z nowoczesnością, celebrując twórczość jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Konkurs Zespołów Bluesowych to świetna okazja dla młodych muzyków, aby zaprezentować swój talent i zdobyć cenne nagrody. Zachęcamy wszystkich miłośników bluesa do udziału w festiwalu i wspólnego świętowania muzyki, która łączy pokolenia. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia – do zobaczenia w Rzeszowie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com