poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Na wakacjach, w weekendy w Rzeszowie będzie można się przejechać zabytkowym autobusem z lat 80-tych!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wakacje to idealny czas na odkrywanie uroków naszego miasta, a Rzeszów przygotował dla mieszkańców i turystów wiele okazji do spędzenia tego wyjątkowego czasu w całym roku szczególnie. Jedną z wakacyjnych atrakcji będzie włączenie do ruchu ulicami Rzeszowa, zabytkowego autobusu, którym będzie można podróżować w określonych godzinach i w określonych miejscach! Jelcz Berliet rocznik ’84 wyruszy na ulice miasta w ramach akcji #JelczTour.

  Co to jest #JelczTour?

  #JelczTour to nowa, weekendowa atrakcja turystyczna, która będzie dostępna przez całe lato, od lipca do końca sierpnia, a także w pierwszy weekend września. To unikalna okazja, aby odbyć nostalgiczną podróż starym, czerwonym Jelczem Berlietem, znanym i lubianym przez wielu mieszkańców jako ikona komunikacji miejskiej z lat 80.

  Harmonogram przejazdów

  Jelcz Berliet będzie kursować wyłącznie w weekendy, a przejazdy odbywać się będą o stałych godzinach:

  12:00

  13:30

  15:30

  Każdy kurs potrwa około jednej godziny i obejmie trasę o długości około 12 km. Start i meta znajdować się będą na przystanku autobusowym na ulicy Kilara, naprzeciwko Filharmonii Podkarpackiej.

  Tematyczne przejazdy z przewodnikiem

  Każdy przejazd #JelczTour będzie wzbogacony o obecność przewodnika, który zapozna uczestników z różnorodnymi tematami związanymi z Rzeszowem. Podczas przejazdu poznacie:

  Rzeszowskie zabytki – historie i ciekawostki związane z najważniejszymi budowlami miasta.

  Rzeszowskie miejscówki – ukryte perełki i popularne miejsca, które warto odwiedzić.

  Osoby związane z Rzeszowem – postacie historyczne i współczesne, które odegrały ważną rolę w życiu miasta.

  To doskonała okazja, aby odkryć Rzeszów na nowo, dowiedzieć się więcej o jego historii i kulturze, a także spędzić czas w towarzystwie pasjonatów miejskich opowieści.

  Jak skorzystać z #JelczTour?

  Aby wziąć udział w tej wyjątkowej przejażdżce, wystarczy zakupić zwyczajny bilet autobusowy obowiązujący w mieście. To prosty sposób, aby doświadczyć unikalnej podróży po Rzeszowie i przenieść się w czasie do lat 80., kiedy to Jelcze Berliety były nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu.

  Dlaczego warto?

  Nostalgia – podróż starym Jelczem to wyjątkowe przeżycie, które przypomni starszym mieszkańcom Rzeszowa czasy młodości, a młodszym pozwoli poznać historię miejskiej komunikacji.

  Edukacja – przejazdy z przewodnikiem to doskonała lekcja historii i kultury miasta.

  Rozrywka – wakacyjne weekendy to idealny czas na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi w nietuzinkowy sposób.

  Rzeszów nie przestaje zaskakiwać! Uruchomienie #JelczTour to dowód na to, że miasto dba o rozwój turystyki i stara się oferować mieszkańcom i turystom coraz to nowe atrakcje. Zabytkowy Jelcz Berliet rocznik ’84 na pewno przyciągnie wielu miłośników motoryzacji, historii oraz tych, którzy pragną spędzić czas w ciekawy sposób.

  Nie przegapcie tej okazji i już teraz zaplanujcie weekendy z #JelczTour! Spotykamy się na przystanku autobusowym na ulicy Kilara, vis a vis Filharmonii Podkarpackiej. Przeżyjmy razem wyjątkową podróż przez historię Rzeszowa!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com