poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Kursy pociągów POLREGIO zawieszone, brakuje maszynistów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zarząd Województwa podjął decyzję o czasowym zawieszeniu kursowania siedmiu pociągów POLREGIO. Powodem są problemy związane z brakiem maszynistów oraz częste odwoływanie kursów pod koniec czerwca. Zawieszenie dotyczy m.in. połączeń na trasach z Rzeszowa do Dębicy i Kolbuszowej oraz z Przeworska do Stalowej Woli Rozwadowa. POLREGIO nie komentuje tej sprawy, ale zapewnia, że dla pięciu połączeń do końca lipca będzie dostępna autobusowa komunikacja zastępcza.

  Ostatnie dni czerwca przyniosły wzrost liczby odwoływanych pociągów. 25 czerwca odwołano 29 pociągów, a 26 czerwca już 37. Choć w kontekście 270 pociągów obsługiwanych przez POLREGIO na Podkarpaciu może to wydawać się niewielką liczbą, dla pasażerów stanowi to poważny problem. W związku z tym podjęto decyzję o zawieszeniu siedmiu połączeń, które zostały już oznaczone na rozkładach jazdy jako zawieszone. Dotyczy to tras m.in. z Rzeszowa do Przeworska, Kolbuszowej i Dębicy. Zawieszenie potrwa przez całe wakacje, aby uniknąć sytuacji, gdzie decyzje o odwołaniu pociągu zapadają w ostatniej chwili.

  fot. materiały prasowe

  Zdaniem pasażerów jest to uczciwe rozwiązanie, które eliminuje niepewność co do przyjazdu pociągów. Choć pociągi na tych trasach będą kursować w określonych godzinach, warto wcześniej sprawdzić rozkład jazdy, aby upewnić się, które połączenia zostały zawieszone.

  POLREGIO deklaruje, że sytuacja poprawi się, ale potrzebny jest czas na przyjęcie i przeszkolenie nowych pracowników. Istnieje możliwość przejęcia maszynistów z PKP CARGO S.A., jednak obecny system szkolenia i zdobywania uprawnień do obsługi pociągów określonej kategorii wymaga co najmniej trzymiesięcznego szkolenia, aby uzyskać autoryzację na tabor, który maszyniści będą obsługiwać. Oznacza to, że sytuacja powinna ulec poprawie we wrześniu.

  Aby zahamować wzrost liczby odwoływanych pociągów (dla przykładu 25 czerwca odwołano 29 pociągów, a 26 czerwca 37 pociągów), POLREGIO zwróciło się do Zarządu Województwa o akceptację zawieszenia części połączeń na okres wakacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com