czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Wojtek – strażak pomagał innym, a teraz sam potrzebuje pomocy. Zbiera pieniądze na drogą rehabilitację po udarze

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojtek, człowiek znany ze swojej gotowości do niesienia pomocy, niezależnie od pory dnia czy nocy, nagle znalazł się w sytuacji, w której sam potrzebuje wsparcia. Jego życie zmieniło się w jednej chwili, kiedy doznał udaru niedokrwiennego mózgu 1 czerwca 2024 roku, który doprowadził do paraliżu prawej strony ciała oraz utraty zdolności porozumiewania się.

  Wojtek to osoba pełna pasji i zaangażowania. Był zawodowym fotografem, miłośnikiem gór i zapalonym motocyklistą. Jego największą pasją była jednak pomoc innym. Jako członek Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance, Wojtek poświęcał większość swojego wolnego czasu na działania ratownicze, szkolenia i akcje edukacyjne. Remiza strażacka stała się jego drugim domem, gdzie realizował swoje powołanie do pomagania innym.

  Wojtek nie ograniczał się tylko do działalności strażackiej. Jako członek STORAT, razem ze swoim psem ratowniczym Gają, brał udział w licznych poszukiwaniach zaginionych osób. Jego zaangażowanie nie kończyło się na ratownictwie. Wspólnie z motocyklistami z Podkarpacia, Wojtek uczestniczył w akcjach charytatywnych, takich jak „MotoMikołaje”, podczas których zbierano fundusze na pomoc dzieciom z domów dziecka.

  Jego zamiłowanie do gór, wędrówek po szlakach oraz kultury Podhala, wraz z talentem do gry na skrzypcach, przysporzyły mu wśród znajomych przydomek „Baca”. Ten przydomek doskonale oddaje jego góralski temperament i pasję do życia.

  1 czerwca 2024 roku życie Wojtka zmieniło się dramatycznie. Udar niedokrwienny mózgu spowodował paraliż prawej strony ciała oraz utratę zdolności mówienia. Diagnoza była szokiem dla wszystkich, którzy znali jego aktywny styl życia i niezłomną gotowość do pomagania innym.

  Reakcja przyjaciół i bliskich była natychmiastowa. Druhowie z OSP, ratownicy z psami, motocykliści, przyjaciele, znajomi i rodzina szybko zorganizowali się, aby zapewnić Wojtkowi najlepszą możliwą opiekę i rehabilitację. Wszyscy wierzą, że udar to nie wyrok i że wspólnymi siłami można pomóc Wojtkowi stanąć na nogi.

  Koszt miesięcznego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym wynosi 25-30 tysięcy złotych. Jest to kwota, która znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny Wojtka. Aby zapewnić mu dostęp do skutecznej rehabilitacji, logopedów i psychologów, potrzebne jest wsparcie finansowe.

  Przyjaciele, rodzina i koledzy z jednostki strażackiej zwracają się do wszystkich ludzi o dobrym sercu o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Wojtka. Wyzwań jest wiele, ale wiara w dobroć ludzką i wspólne działanie daje nadzieję na powrót Wojtka do zdrowia.

  Każda, nawet najmniejsza, wpłata może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia Wojtka. Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą przekazać darowizny na specjalnie utworzone konto bankowe lub wziąć udział w organizowanych zbiórkach i akcjach charytatywnych.

  Społeczność, która zawsze mogła liczyć na Wojtka, teraz jednoczy się, aby pomóc mu w powrocie do zdrowia. Jego determinacja i duch walki inspirują wszystkich, którzy go znają. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zrobić dużo dobrego i pomóc Wojtkowi w tej trudnej walce.

  Wojtek, człowiek pełen pasji i zaangażowania, który zawsze był gotów nieść pomoc innym, teraz sam potrzebuje wsparcia. Wspólna mobilizacja przyjaciół, rodziny i całej społeczności daje nadzieję na jego powrót do zdrowia. Każdy, kto chce pomóc, może przyczynić się do tego, aby Wojtek mógł znów cieszyć się życiem i realizować swoje pasje. Wystarczy, że wjedziesz w link – https://pomagam.pl/zsercemdlastrazaka?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2tsPmS7M4TQ3xVKB3MONA3C8F-52X8kbICyzKXLM60JOg7alA4bFsNU84_aem_47AKozxMkcBihamRH-EXkw. Wszyscy wierzymy, że dobroć i wsparcie innych ludzi pomogą Wojtkowi przezwyciężyć trudności i odzyskać zdrowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com