czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Zgłoszono ponad 320 podcastów do 4. edycji Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W miarę jak popularność podcastów w Polsce rośnie, konkurs Podcast Roku staje się coraz bardziej znaczącym wydarzeniem w kalendarzu medialnym. Z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników i entuzjastów, a w tym roku konkurs osiągnął nowy rekord – ponad 320 zgłoszonych podcastów. Konkurs, który ma na celu promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych, odbywa się pod patronatem redaktora Janusza Majki, który przez niemal 40 lat był związany z Polskim Radiem w Rzeszowie.

  Konkurs Podcast Roku został zainicjowany w 2021 roku, w czasie pandemii COVID-19, jako sposób na uhonorowanie pamięci redaktora Janusza Majki i promowanie nowoczesnych form komunikacji dźwiękowej. Od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem, a liczba zgłoszeń rosła z każdą kolejną edycją. Czwarta edycja konkursu to dowód na to, że polska scena podcastowa jest dynamiczna i pełna kreatywnych twórców.

  Podczas tegorocznej edycji najwięcej zgłoszeń – aż 109 – wpłynęło w kategorii „lifestyle, kultura, hobby”. Inne popularne kategorie to „nauka, edukacja, technologie” (56 zgłoszeń), „polityka, społeczeństwo, gospodarka” (55 zgłoszeń) oraz „debiut” (62 zgłoszenia). Specjalną kategorią, która przyciągnęła 22 podcasty, jest „firma zlecająca bądź sponsorująca podcast”. Kategoria ta nie oferuje nagród pieniężnych, ale stanowi ważną platformę dla firm, które chcą promować swoje marki poprzez treści dźwiękowe.

  Selekcja najlepszych podcastów odbywa się za pośrednictwem 45-osobowego jury, w skład którego wchodzą laureaci poprzednich edycji, dziennikarze, twórcy cyfrowi, pisarze oraz eksperci nowych mediów. Wśród jurorów znajdują się takie osoby jak Beata Lubecka (Radio ZET), Andrzej Stankiewicz (Onet), Anna Dudzińska (laureatka pierwszej edycji konkursu, Trójka Polskie Radio), Jarosław Sroka (Kulczyk Investments), Marcin Łukawski (Radio 357) oraz Aleksandra Stanisławska (podcast Szalona Nauka). Pełna lista jurorów dostępna jest na stronie podcastroku.pl/jak-wybierzemy-podcast-roku.

  Rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu Podcast Roku odbędzie się 30 listopada 2024 roku podczas Gali Finałowej w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Gala będzie okazją do spotkania twórców podcastów, dziennikarzy, oraz entuzjastów nowych mediów. Wydarzenie będzie również transmitowane online, co umożliwi udział szerokiej publiczności. Podczas gali zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych podcastów w każdej z kategorii.

  Czwarta edycja Konkursu Podcast Roku to wyjątkowe wydarzenie, które promuje wysokiej jakości treści dźwiękowe i wspiera rozwój polskiej sceny podcastowej. Ponad 320 zgłoszonych podcastów, szeroki wachlarz kategorii oraz prestiżowe jury sprawiają, że konkurs ten staje się jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu medialnym. Rozstrzygnięcie konkursu podczas Gali Finałowej w Rzeszowie będzie kulminacyjnym momentem, który z pewnością przyciągnie uwagę zarówno twórców, jak i słuchaczy podcastów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com