niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Zachęcamy do wybrania się na piknik „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Jeziorem Tarnobrzeskim!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 5 lipca, w godzinach od 10 do 14, nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbędzie się wyjątkowy piknik wakacyjny pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wydarzenie to nie tylko promuje bezpieczne zachowanie nad wodą, ale także oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Głównymi organizatorami pikniku są Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli wojewoda podkarpacki, marszałek województwa oraz prezydent Tarnobrzega.

  Program Pikniku

  Piknik zapowiada się niezwykle interesująco, z bogatym programem skierowanym do wszystkich grup wiekowych. W planie znajdują się pokazy działań ratowniczych, prezentacje sprzętu oraz wozów bojowych straży pożarnej. Uczestnicy będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym postępowania z osobą tonącą, a także dowiedzieć się, jak skutecznie wezwać pomoc.

  Dla najmłodszych przewidziano liczne gry, quizy i zabawy z nagrodami. Na dzieci czekają również miasteczko ruchu drogowego, pożarniczy tor przeszkód oraz bezpłatne dmuchańce. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we wspólnym treningu sportowym z profesjonalnym trenerem personalnym.

  Wypowiedź Wojewody Podkarpackiego

  „Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i beztroski, ale też wzmożonej czujności służb, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Spędzając wolne dni nad wodą pamiętajmy, aby korzystać z miejsc odpowiednio oznakowanych i będących pod nadzorem ratowników. Każdego roku dochodzi niestety do utonięć, dlatego tak ważne są profilaktyka i promowanie odpowiedzialnych postaw. Przestrzegajmy podstawowych zasad i zachowajmy ostrożność, bo od tego zależy nasze zdrowie i życie.”

  – Wojewoda Podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, zwraca uwagę na znaczenie odpowiedzialnego zachowania nad wodą

  Pokazy ratownicze

  Podczas pikniku uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć realistyczne symulacje akcji ratunkowych. Wśród zaplanowanych pokazów znajdują się:

  Akcja ratunkowa osoby tonącej: Osoba znajdująca się około 15 metrów od brzegu, unosząca się na powierzchni wody, zostanie uratowana przez ratowników.

  Akcja ratunkowa poszkodowanego: Osoba trzymająca się materaca, znajdująca się około 150 metrów od brzegu, będzie przedmiotem ratunkowej operacji.

  Akcja poszukiwania samochodu: Symulacja poszukiwania samochodu, który zjechał ze skarpy do wody, z jedną osobą uwięzioną wewnątrz i drugą, która zdołała wezwać pomoc.

  Akcja ratunkowa po przewróceniu się jachtu: Scenariusz przewiduje przewrócenie się jachtu z 8 osobami na pokładzie podczas nagłej zmiany pogody. Poszkodowani zostaną przetransportowani do szpitala przez śmigłowiec.

  Uczestnicy ćwiczeń

  W ćwiczeniach ratowniczych wezmą udział różne jednostki i organizacje, w tym:

  Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu

  Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu

  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tarnobrzegu

  Podkarpacki Urząd Wojewódzki – Centrum Powiadamiania Ratunkowego

  Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie – posterunek w Tarnobrzegu

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnobrzegu

  OSP z powiatu tarnobrzeskiego

  Straż Miejska z Tarnobrzega

  Miasto Tarnobrzeg – Tarnobrzeski Dom Kultury

  Klub Fitneska Tarnobrzeg

  Dodatkowo, w manewrach wezmą udział specjalistyczne służby i grupy ratowniczo-poszukiwawcze, takie jak SGRW-N „Tarnobrzeg”, Grupa Sonarowa „Przemyśl”, Grupa Dronowa „Przeworsk”, Służba Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ASAR oraz SGRW „Rzeszów-1”.

  Piknik „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to wydarzenie, które nie tylko dostarcza rozrywki, ale przede wszystkim edukuje na temat bezpieczeństwa nad wodą. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i turystów do udziału w tym wyjątkowym pikniku. To doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, nauczyć się czegoś nowego i zobaczyć profesjonalne pokazy ratownicze w wykonaniu specjalistycznych służb. Bezpieczeństwo jest priorytetem, a taka inicjatywa z pewnością przyczyni się do podniesienia świadomości i odpowiedzialności wśród uczestników.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com