czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Studenci WSIiZ zostali laureatami 16. edycji Konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych Politechniki Łódzkiej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół „Hexateam” z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie osiągnął ogromny sukces, zdobywając pierwsze miejsce w 16. edycji prestiżowego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, organizowanego przez Politechnikę Łódzką. Grupa ta wystartowała w kategorii Game Design, prezentując imponujący vertical slice gry „Dream Invaders”.

  Skład Zespołu „Hexateam”

  „Hexateam” tworzą młodzi i utalentowani studenci, którzy połączyli swoje siły, by stworzyć coś wyjątkowego:

  Angelika Prędka – studentka Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ

  Marek Wawrzak – student Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ

  Igor Jajuga – student Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ

  Mateusz Seredyński – student Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ

  Mariusz Chorąży – student Projektowania Graficznego we WSIiZ

  Mirosław Niemiec – student Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie

  Gra „Dream Invaders”

  „Dream Invaders” to unikalne połączenie gier zręcznościowych, planszówek i karcianek, tworzące niezwykle immersyjne doświadczenie. Gracze przenoszeni są do surrealistycznego świata, gdzie uczestniczą w wyścigu, którego meta znajduje się na końcu drogi pełnej niebezpieczeństw i wyzwań. Kluczem do sukcesu jest szczęście, które reprezentuje czterostronna kostka oraz zestaw kart, które mogą pomóc lub zaszkodzić graczom.

  Igor Jajuga, student Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ, opisuje grę jako ekscytującą podróż przez odmęty wyobraźni, gdzie tylko jeden może zwyciężyć. „Dream Invaders” łączy elementy rywalizacji z imprezową atmosferą, oferując unikalne i wciągające doświadczenie dla graczy.

  Konkurs i wygrana

  W kategorii Game Design, do której zgłosiło się 40 zespołów, „Hexateam” rywalizował z 27 innymi finalistami. Projekty były prezentowane sponsorom i partnerom, po czym jury wybrało trzy najlepsze zespoły do prezentacji na scenie

  Zwycięstwo w konkursie to ogromne wyróżnienie i radość dla zespołu „Hexateam”. Angelika Prędka podkreśla, że udział w konkursie przyniósł wiele cennych kontaktów w branży gier oraz wartościowe wskazówki dotyczące dalszego rozwoju gry. Zespół planuje kontynuować pracę nad „Dream Invaders” i udostępnić publicznie demo jeszcze przed końcem roku.

  Zaproszenie do obejrzenia gry

  Zespół „Hexateam” zachęca wszystkich zainteresowanych do obejrzenia trailera i screencastu gry „Dream Invaders” na platformie YouTube. Studenci wierzą, że ich projekt zyska szerokie uznanie i przyciągnie wielu graczy, którzy docenią unikalność i kreatywność ich pracy.

  Zwycięstwo zespołu „Hexateam” w konkursie Politechniki Łódzkiej to dowód na to, że studenci WSIiZ posiadają ogromny potencjał i talent, który pozwala im rywalizować z najlepszymi w branży gier komputerowych. Sukcesy osiągnięte przez zespół nie tylko umacniają ich pozycję, ale również stanowią inspirację dla innych młodych twórców, którzy marzą o karierze w świecie gier. Hexateam pokazuje, że pasja, zaangażowanie i ciężka praca mogą prowadzić do wielkich osiągnięć i otwierać drzwi do przyszłych sukcesów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com