niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Program Profilaktyka 40 PLUS zostaje przedłużony do końca 2024 roku!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Program Profilaktyka 40 PLUS, oferujący bezpłatne badania profilaktyczne dla osób powyżej czterdziestego roku życia, został przedłużony do końca 2024 roku. Decyzja ta jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie programem oraz jego znaczący wpływ na zdrowie społeczeństwa, szczególnie w regionie Podkarpacia.

  Zdrowie na pierwszym miejscu

  „Zdrowie jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia, dlatego tak ważne jest, aby dbać o siebie, odpowiednio się odżywiać, być aktywnym fizycznie i wykonywać badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie schorzeń to przecież większa szansa na skuteczne leczenie.”

  – Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), podkreśla wagę regularnych badań profilaktycznych

  Gdzie można wykonać badania?

  Na Podkarpaciu dostępnych jest ponad 150 placówek realizujących program Profilaktyka 40 PLUS. Program jest dostępny na terenie całego kraju, bez obowiązku rejonizacji, co oznacza, że pacjenci mogą wybierać spośród niemal 3000 punktów w Polsce. Wykaz wszystkich placówek można znaleźć w wyszukiwarce „Gdzie się leczyć” lub uzyskać informacje poprzez całodobową infolinię NFZ pod numerem 800 190 590.

  Jak się zapisać na badanie?

  Rejestracja na badania jest prosta i dostępna na kilka sposobów. Najszybszą metodą jest skorzystanie z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) lub jego mobilnej wersji, aplikacji mojeIKP. Istnieje także możliwość zapisania się bezpośrednio w placówce realizującej program.

  Co jest potrzebne do wykonania badania?

  Pierwsze badanie wymaga wypełnienia ankiety, którą można znaleźć na IKP, mojeIKP lub w placówce wykonującej badania. Przy rejestracji należy okazać dokument tożsamości. Kolejne badania wymagają jedynie okazania dokumentu tożsamości, pod warunkiem że od ostatniego badania minął co najmniej rok.

  Kto może skorzystać z programu?

  Z programu mogą skorzystać wszystkie osoby, które ukończyły 40 lat, bez górnej granicy wieku. Co ciekawe, najstarsi pacjenci, którzy skorzystali z programu, mieli ponad 100 lat.

  Sukces programu na Podkarpaciu

  Podkarpacie od wielu miesięcy znajduje się w czołówce województw z największą liczbą wykonanych badań profilaktycznych. Mieszkańcy tego regionu wykonali aż 1/10 wszystkich badań w Polsce. Do 16 czerwca 2024 roku, 340 702 mieszkańców Podkarpacia skorzystało z programu Profilaktyka 40 PLUS, co stanowi imponującą liczbę w skali kraju.

  Statystyki ogólnopolskie

  Ogółem w Polsce prawie 3,5 miliona osób skorzystało z programu, sprawdzając swoje zdrowie. Najwięcej badań wykonano w województwie lubelskim (374 tysiące), wielkopolskim (362 tysiące), mazowieckim (359 tysięcy) oraz podkarpackim (340 702 osoby).

  Przedłużenie programu Profilaktyka 40 PLUS do końca 2024 roku jest niezwykle ważnym krokiem w dbałości o zdrowie społeczeństwa. Program ten umożliwia wcześniejsze wykrycie potencjalnych schorzeń, co zwiększa szansę na skuteczne leczenie. Dzięki dużej liczbie placówek oraz łatwemu procesowi rejestracji, coraz więcej osób może korzystać z tego bezpłatnego programu profilaktycznego.

  Organizatorzy programu zachęcają wszystkich, którzy ukończyli 40 lat, do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie, podkreślając, że zdrowy styl życia i profilaktyka są kluczowe dla długiego i zdrowego życia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com