niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Rozpoczął się nabór do OFF Rzeszów Festiwal. To wspaniała okazja, by różne teatry mogły pokazać się w naszym mieście!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  OFF Rzeszów Festiwal organizowany jest już w naszym mieście po raz kolejny. To przestrzeń oraz miejsce i doskonała okazja do tego, by różne teatry, które zgłoszą się do 28 lipca, wybrane przez powołaną komisję mogły zagrać dla rzeszowskiej widowni. Do przesyłania zgłoszeń zachęca szczególnie Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, który jest jednocześnie organizatorem całego przedsięwzięcia.

  Zakwalifikowane teatry, których zgłaszane spektakle powstały najpóźniej w 2020 roku, zagrają swoje przedstawienia w dniach od 13 do 18 września. A jeśli chodzi o widownię, każdy może się wybrać na festiwal, a spektakle będą grane każdego dnia trwania imprezy. Teatry, które zakwalifikowały się i zaprezentują się rzeszowianom dowiedzą się o tym do 5 sierpnia. Zapowiada się wspaniałe wydarzenie, które wyróżni najlepsze, najciekawsze pomysły, które będzie można zobaczyć na deskach teatru w ramach projektu Przestrzeni Sztuki Teatr.

  Dlaczego powstał OFF Rzeszów Festiwal? Jaki jest cel całego przedsięwzięcia?

  „Prezentacja oraz konfrontacja różnorodnego dorobku artystycznego twórców teatru offowego, prezentacja najnowszych nurtów w teatrze offowym, stworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dzielenia się nimi przy udziale autorytetów teatralnych, stworzenie miejsca wymiany idei, doświadczeń i poglądów dotyczących teatru offowego pomiędzy twórcami i odbiorcami, stymulowanie rozwoju teatru niezależnego w skali ogólnopolskiej oraz przegląd najciekawszych i najlepszych niezależnych grup artystycznych i teatrów działających poza nurtem teatru instytucjonalnego.”

  – czytamy w regulaminie festiwalu

  Po spektaklu, odbywają się rozmowy z jego twórcami, gdzie widzowie mogą poznać lepiej aktorów oraz dowiedzieć się czegoś więcej o prezentowanych teatrach.

  Każdy teatr może zgłosić na przegląd tylko jeden spektakl. A jeśli chodzi o to, kto może się zgłaszać, są to  – artyści indywidualni oraz teatry offowe – instytucjonalne i nieinstytucjonalne.

  Jak się zgłosić?

  Na stronie internetowej https://teatr-rzeszow.pl/off-rzeszow-rusza-nabor-zespolow-artystow-do-kolejnej-edycji-festiwalu/ znajdują się praktyczne informacje, jak to zrobić, łącznie z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym do pobrania. Należy przesłać albo drogą elektroniczną na maila sekretariat@teatr-rzeszow.pl, albo tradycyjną pocztą na adres – Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, ul. Sokoła 7-9, 35-010 Rzeszów – link do spektaklu, wypełniony formularz, który zawierał będzie minimum pięć fotografii, opis spektaklu oraz rider techniczny, w którym opiszesz wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania przedstawienia na scenie dla realizatora oraz organizatora.

  OFF Rzeszów Festiwal to przegląd ciekawych spektakli, zagranych i przygotowanych na najwyższym poziomie. Przedsięwzięcie to umożliwia zbudowanie przestrzeni do wymiany doświadczeń teatralnych. Stwarza miejsce do prezentacji dorobku artystycznego teatrów, zaprezentowania się przed szeroką widownią. Promuje oraz dzieli się często wartościowym przekazem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com