niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Podsumowanie drogowych zdarzeń minionego weekendu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W miniony weekend funkcjonariusze rzeszowskiej komendy zanotowali 8 wypadków, w których ucierpiało 9 osób. Dodatkowo, zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

  Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, po godz. 10.30, w Sokołowie Małopolskim.

  Policjanci ustalili, że 62-letni motocyklista na Suzuki, jadąc ulicą Krakowską, stracił panowanie nad pojazdem, gdy zbliżał się do ronda. W wyniku tego najechał na wysepkę oddzielającą pasy ruchu, uderzył w znak drogowy i upadł na jezdnię. Na miejsce wypadku przybył helikopter LPR, który przetransportował rannego do szpitala.

  Wieczorem, około godziny 20:30, na ulicy Krzyżanowskiego w Rzeszowie, 54-letni kierowca peugeota, jadąc w kierunku al. Powstańców Warszawy, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia 14-letni chłopiec doznał obrażeń i został przewieziony karetką do szpitala.

  Do sześciu kolejnych zdarzeń doszło w niedzielę.

  Po północy na ulicy św. Jana z Dukli, 22-letnia kierująca toyotą, ruszając z miejsca, nie upewniła się, czy wszyscy pasażerowie wsiedli do pojazdu. W wyniku tego 79-letnia pasażerka wypadła z samochodu, doznając obrażeń wymagających hospitalizacji.

  Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 3:30 na ulicy Litewskiej, gdzie 28-letni kierowca bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skodzie. W efekcie 21-letni kierowca skody został ranny i trafił do szpitala.

  Przed godziną 8 w Lubeni, 57-letni kierowca volkswagena new beetle, jadąc drogą gminną w kierunku Zarzecza, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

  Po godzinie 11 w Zabratówce, kierujący traktorem podczas prac rolnych wjeżdżając na strome wzniesienie, z nieustalonych przyczyn doprowadził do wywrócenia się traktora. 69-latek został przewieziony karetką do szpitala.

  Tego samego dnia o godzinie 15:40 w Hyżnem, 41-letni uczestnik rajdu rowerowego, jadąc drogą gminną z Błażowej do Dylągówki, na zakręcie stracił panowanie nad rowerem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

  Prawie w tym samym czasie, o godzinie 15:45 na autostradzie A4, między węzłami Rzeszów-Zachód a Rzeszów Północ, 33-letni kierowca opla, jadąc lewym pasem, zjechał na prawy i uderzył w tył nissana. Nissan siłą odrzutu przemieścił się na pojazd służby drogowej. W wyniku tego zdarzenia, 46-letni kierowca nissana oraz jego 46-letnia pasażerka zostali ranni i przewiezieni do szpitala.

  Policja ustaliła, że wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

  Niestety, w piątek o godzinie 6:30 w Boguchwale, policjanci zatrzymali 59-letnią kierującą renaultem, która miała 2 promile alkoholu w organizmie.

  Godzinę później na ulicy Myśliwskiej w Rzeszowie, policja zatrzymała kolejną nietrzeźwą kierującą. 31-letnia kobieta prowadząca alfę romeo miała prawie 0.60 promila alkoholu w organizmie.

  Obie kobiety straciły prawo jazdy i wkrótce usłyszą zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com