sobota, 13 lipca, 2024
+

  Piknik poświęcony bezpieczeństwu nad wodą na Jeziorze Solińskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 29 czerwca, na terenie zapory wodnej w Solinie odbył się piknik poświęcony bezpieczeństwu nad wodą. Wśród głównych atrakcji znalazły się pokazy działań ratowniczych, stoiska służb mundurowych, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy oraz gry i zabawy dla dzieci.

  Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca ratowników i służb, które dbają o spokojny wypoczynek mieszkańców i turystów. Wydarzenie było świetną okazją do poznania działalności formacji takich jak Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Bieszczadzka Grupa GOPR, Straż Pożarna, Policja, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku, Straż Rybacka oraz Lasy Państwowe. Podczas pikniku można było również porozmawiać z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego o właściwym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

  Spędzając wolne dni nad wodą pamiętajmy, aby korzystać z miejsc odpowiednio oznakowanych i będących pod nadzorem ratowników. Każdego roku dochodzi niestety do utonięć, dlatego tak ważne są profilaktyka i promowanie odpowiedzialnych postaw. Przestrzegajmy podstawowych zasad i zachowajmy ostrożność – od tego zależy nasze zdrowie i życie

  Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa wodnego z użyciem łodzi i nurków oraz prezentacje sprzętu ratowniczego. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podkreśliła, że wakacje to nie tylko czas wypoczynku i beztroski, ale również okres wzmożonej czujności służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.

  29 czerwca obchodzono Dzień Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com