czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Odkryj leśne sekrety z Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na wyjątkowy warsztat z cyklu „Skarby Franciszka Kotuli”. Tym razem tematem spotkania będą leśne sekrety – tajemnice związane z drzewami i drewnem. Te fascynujące zajęcia przeniosą uczestników w świat Lasowiaków, dawnych mieszkańców regionu, którzy doskonale znali się na drewnie i jego wszechstronnym wykorzystaniu.

  Lasowiacy – mistrzowie drewna

  Dawno temu Lasowiacy wyspecjalizowali się w wykonywaniu przeróżnych, użytkowych przedmiotów – od zabawek, aż po całe domy. Ich wiedza i umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie stanowią dziś cenny element dziedzictwa kulturowego Podkarpacia. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję zajrzeć do muzealnej skrzyni skarbów i odkryć tajniki związane z warsztatem ciesielskim, poznając techniki i narzędzia używane przez tych wyjątkowych rzemieślników.

  Kreatywne warsztaty w muzeum

  Warsztat „Leśne Sekrety” odbędzie się 7 lipca o godzinie 14:00 w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie, przy ulicy Rynek 6. Zajęcia są częścią cyklu „Skarby Franciszka Kotuli”, którego autorką jest Monika Michaluk, twórczyni scenariusza warsztatów oraz muzealnego zeszytu kreatywnego. Projekt ten powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co gwarantuje jego wysoki poziom merytoryczny i artystyczny.

  Co organizatorzy proponują?

  Podczas warsztatów dzieci będą mogły – poznać historię i kulturę Lasowiaków, zajrzeć do muzealnej skrzyni skarbów i zobaczyć narzędzia używane przez dawnych rzemieślników, dowiedzieć się, jak dawniej powstawały drewniane przedmioty użytkowe, wykonać własnoręcznie drewnianą zabawkę, która stanie się unikalną pamiątką z tego spotkania.

  Informacje praktyczne

  Zajęcia odbędą się 7 lipca, o godzinie 14 w południe w Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie, przy ul. Rynek 6. Wszystkie dzieci zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z Muzeum pod numerem telefonu: 17 862 02 17.

  Publikacja „Skarby Franciszka Kotuli”

  Monika Michaluk, autorka scenariusza warsztatów, stworzyła również muzealny zeszyt kreatywny pt. „Skarby Franciszka Kotuli”, który stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć. Publikacja ta jest dostępna w sprzedaży online pod adresem: esklep.muzeum.rzeszow.pl/kategorie/211-skarby.html.

  Warsztat „Leśne Sekrety” to niepowtarzalna okazja, aby dzieci mogły nie tylko nauczyć się nowych rzeczy, ale także twórczo spędzić czas w otoczeniu rówieśników. Dzięki takim inicjatywom jak „Skarby Franciszka Kotuli”, młode pokolenie ma szansę poznać i docenić bogatą kulturę i historię swojego regionu. Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie serdecznie zaprasza do udziału i odkrywania tajemnic drzemiących w drewnie oraz kulturze Lasowiaków.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com