poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

LOTTO 3×3 Quest MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza i Nietuzinkowo wygrywają w Rzeszowie

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

W sobotę, 29 czerwca, na skwerze Millenium Hall w Rzeszowie miały miejsce turnieje kobiet i mężczyzn LOTTO 3×3 Quest. W kategorii męskiej zwycięstwo odniosła drużyna MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza, natomiast wśród kobiet najlepszy okazał się zespół Nietuzinkowo.

MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza zwyciężył w finale, pokonując Sky Tattoo Radom wynikiem 18:16. To jednak drużyna z Radomia otrzymała przepustkę do turnieju finałowego w Katowicach, ponieważ MKS wcześniej triumfował w Kielcach i już wtedy uzyskał awans. Trzecie miejsce zajęła Polonia 3×3, pokonując Zajezdników 21:12.

Podium turnieju mężczyzn LOTTO 3×3 Quest w Rzeszowie:

1. MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza (Patryk Wieczorek, Dawid Boryka, Mikołaj Kurpisz, Wojciech Leszczyński)
    2. Sky Tattoo Radom (Norbert Ziółko, Arkadiusz Adamczyk, Kacper Rojek, Karol Nowakowski)
    3. Polonia 3×3 Warszawa (Piotr Dąbrowski, Kacper Mościcki, Paweł Łapiński, Przemysław Kuźkow)

W turnieju żeńskim brało udział sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Z kompletem zwycięstw swój udział zakończyła drużyna „Nietuzinkowo”, która tym samym uzyskała awans do turnieju finałowego LOTTO 3×3 Quest. W finale „Nietuzinkowo” pokonało „Nie masz psychy” wynikiem 21:7. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Chaos”, która pokonała „Vipers” 14:6 w meczu o brązowy medal.

Podium turnieju kobiet LOTTO 3×3 Quest w Rzeszowie:

1. Nietuzinkowo (Natalia Ławicka, Katarzyna Szkarłat, Magdalena Szymkiewicz, Natalia Popiół)
    2. Nie masz psychy (Justyna Wachowiak, Aleksandra Kosińska, Aleksandra Kozłowska, Zofia Dąbrowska)
    3. Chaos (Patrycja Machajska, Lidia Otręba, Milena Czekańska, Sabina Stygar)

Zasady awansu:
    Awans do turnieju finałowego otrzyma najlepszy zespół z każdego turnieju kwalifikacyjnego, składający się wyłącznie z zawodników posiadających obywatelstwo polskie. Uwaga! W przypadku zwycięstwa w turnieju przez zespół, który ma już awans do turnieju finałowego, kwalifikacje otrzyma drużyna z kolejnego miejsca tj. 2. lub 3. miejsca. Drużyny z dalszych miejsc nie otrzymają kwalifikacji. Organizator turnieju finałowego może przyznać „dzikie karty”, które rozdysponuje według własnego uznania.

Turniej finałowy (10-11 sierpnia w Katowicach):
    Najlepszy zespół mężczyzn i kobiet otrzyma tytuł Mistrza Polski w koszykówce 3×3 na rok 2024. Ponadto, najlepszy zespół męski będzie reprezentować Polskę w turnieju FIBA 3×3 World Tour Masters w Debreczynie (Węgry), w dniach 31 sierpnia-1 września 2024 r.