poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Co przygotowuje rzeszowska biblioteka w tym tygodniu, w ramach Atrakcji na Wakacje, od 1 do 6 lipca?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wakacje to czas, który każdemu kojarzy się z radością, relaksem i niezapomnianymi przygodami. To również doskonały moment, aby dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje pasje, odkrywać nowe zainteresowania i spędzać czas w kreatywny sposób. Dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich na spotkania wakacyjne, podczas których przygotowano mnóstwo ciekawych wydarzeń plenerowych, warsztatów, gier i zabaw.

  Harmonogram Atrakcji na Wakacje | 1-6 lipca

  1 lipca

  Dzisiejszy dzień zaczął się od fascynującego spotkania z książkami, które wprowadziły uczestników w świat pszczół. Podczas wydarzenia „Raz, dwa, trzy czytasz… Ty – ciekawostki o pszczołach” można było dowiedzieć się, jak ważną rolę pełnią te pracowite owady w ekosystemie, poznać ciekawostki z ich życia i nauczyć się, jak można im pomagać. Wydarzenie odbywało się w Filii nr 1 przy ul. Bohaterów 5 o godzinie 10:00.

  Miłośnicy mody i sztuki mogli uczestniczyć w warsztatach „Czar kolorów czyli stylizacje na wakacje – malowanie na bawełnie”, które rozpoczęły się w Filii nr 9 przy ul. Czackiego 5 o godzinie 11:00. To idealna okazja do tworzenia własnych projektów i eksperymentowania z modą, a każdy uczestnik mógł zabrać swoje dzieło do domu.

  Tego samego dnia w Filii nr 16 przy ul. Gromskiego 10C o godzinie 10:00 Żubr Pompik zapraszał na spotkanie „Poznajmy się. Przywitanie z Żubrem Pompikiem”, podczas którego można było poznać jego przygody i dowiedzieć się więcej o życiu zwierząt w polskich lasach.

  2 lipca

  Dla tych, którzy kochają sztukę, zorganizowane są plenerowe warsztaty malarskie „Letnia sztuka na łonie natury”, które odbędą się w Filii nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 o godzinie 10:00. Pod okiem doświadczonych artystów uczestnicy będą tworzyć pejzaże i uwieczniać piękno letniego krajobrazu.

  Warsztaty plastyczno-artystyczne „Lato w butelce – pejzaż lata zamknięty w szkle” to kolejna propozycja na ten dzień, która odbędzie się w Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1 o godzinie 10:00. Uczestnicy stworzą unikalne dzieła sztuki, zamykając letnie pejzaże w butelkach.

  Dzieci, które marzą o stworzeniu własnego slime’a, mogą wziąć udział w warsztatach „Zabawa z glutkiem – warsztaty tworzenia slime’ów” w Filii nr 13 przy ul. Iwonicka 38 o godzinie 11:00. Będą mieszać, kleić i formować, tworząc własne, kolorowe i zabawne glutki.

  W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie „Dobranocki z dawnych lat – inspirowane książką 'Miś uszatek’ Czesława Janczarskiego”. To nostalgiczna podróż w przeszłość z Misiem Uszatkiem, podczas której uczestnicy będą czytać, bawić się i wspominać ulubione dobranocki z dzieciństwa.

  3 lipca

  Tego dnia o godzinie 10:00 w Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1 odbędą się warsztaty taneczne „Tańczyć każdy może”, poprowadzone przez szkołę tańca „Step by step”. To świetna okazja, aby nauczyć się nowych kroków i spędzić czas w rytm muzyki pod okiem profesjonalnych instruktorów.

  4 lipca

  Rodziny zaproszone są na „Bibliotekę na bulwarach – piknik rodzinny na Rzeszowskich Bulwarach”, który odbędzie się o godzinie 10:00. Piknik pełen gier, zabaw i literackich przygód, przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców w pięknej scenerii rzeszowskich bulwarów.

  W tym samym czasie, w Filii nr 10 przy ul. Podchorążych 1 odbędą się warsztaty plastyczne „Wakacje jak malowane”. Uczestnicy będą malować letnie pejzaże i każdy z nich będzie miał okazję stworzyć swoje własne arcydzieło.

  Dla miłośników malowania, w Filii nr 12 przy ul. Beskidzka 5 o godzinie 9:00 zorganizowano „Malowanie na dywanie”. To świetna zabawa dla całej rodziny, gdzie każdy może puścić wodze fantazji i stworzyć coś wyjątkowego.

  W Filii nr 13 przy ul. Iwonicka 38 o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty „Biblioteczne graffiti – malowanie graffiti na papierowej ścianie”, podczas których uczestnicy będą tworzyć kolorowe i wyraziste dzieła na papierowej ścianie.

  Na warsztaty „Kolaż na lato” zaprasza Filia nr 18 przy ul. Łukasiewicza 78 o godzinie 11:00. Tworzenie kolaży to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do wyrażenia swojej kreatywności. Uczestnicy stworzą letnie kompozycje z różnych materiałów.

  5 lipca

  Dla nocnych marków przygotowano niezapomniane spotkanie „Nocnych marków humory. Sen pośród bibliotecznych regałów”, które odbędzie się w Filii nr 5 przy ul. Budziwojska 194 o godzinie 19:00. Będą opowiadane historie, czytane książki i spędzany czas w magicznej atmosferze biblioteki po zmroku.

  O godzinie 13:00 w Parku Sybiraków odbędą się warsztaty bębniarskie. Uczestnicy odkryją rytm i muzykę, a pod okiem doświadczonych instruktorów nauczą się podstaw gry na bębnach i wspólnie stworzą muzyczne aranżacje.

  6 lipca

  O godzinie 10:00 w Filii nr 17 przy ul. Paderwskiego 154 odbędą się „Zabawy z chustą Klanza na świeżym powietrzu”. Chusta Klanza to niezastąpiony element zabawy, podczas której uczestnicy będą grać, bawić się i integrować przy pomocy tej kolorowej chusty.

  Na zakończenie tygodnia, o godzinie 10:00 przy Fontannie Multimedialnej odbędzie się spotkanie „Joga z książką dla rodzin”. Połączenie ćwiczeń fizycznych z czytaniem książek to doskonały sposób na relaks i wspólne spędzenie czasu.

  Organizatorzy czekają na wszystkich na tych wydarzeniach. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Razem sprawmy, by te wakacje były niezapomniane!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com