piątek, 12 lipca, 2024
+

  Co piątek na wakacjach Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na piknik na rożnych osiedlach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie mają zaszczyt zaprosić mieszkańców na cykl wakacyjnych wydarzeń, które będą odbywać się przez całe lato na rzeszowskich osiedlach. W ramach kolejnej odsłony projektu socjalnego „Z uśmiechem w przyszłość” na mieszkańców czeka sześć Rodzinnych Akademii Czasu Wolnego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które umilą czas dzieciom i dorosłym.

  Rodzinna Akademia Czasu Wolnego – połączenie pikniku i kultury

  Rodzinna Akademia Czasu Wolnego to unikalna inicjatywa, łącząca piknik rodzinny z ideą mobilnego domu kultury. Program poszczególnych odsłon wydarzenia obejmie aktywne animacje, plenerowe gry oraz rodzinne zawody. Celem tych działań jest ukazanie istotnej roli wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi. Wspólne zabawy i aktywności mają na celu nie tylko dostarczenie rozrywki, ale także wzmocnienie więzi rodzinnych, rozwijanie umiejętności budowania pozytywnych relacji i promowanie zdrowego stylu życia wolnego od środków odurzających i przemocy.

  Harmonogram wydarzeń

  Imprezy będą odbywać się w wybrane piątki wakacyjne w godzinach 17:00-19:00 w sześciu różnych lokalizacjach na terenie całego Rzeszowa. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram:

  5 lipca – Osiedle Generała Andersa

  Na zielonym terenie przy ul. Skubisza, rodziny będą miały okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, które z pewnością dostarczą mnóstwo radości i wrażeń.

  12 lipca – Osiedle Miłocin

  Plac przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości zamieni się w centrum zabawy i integracji. Czekać będą liczne gry plenerowe i animacje.

  19 lipca – Osiedle Mieszka I

  Boisko przy ul. Monte Cassino i ul. Gen. Kustronia stanie się miejscem rodzinnych zawodów i wspólnych aktywności, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

  26 lipca – Osiedle Załęże

  Na placu przy RDK filia Załęże rodziny będą mogły wziąć udział w zabawach, które pomogą wzmocnić rodzinne więzi i nauczyć się nowych sposobów spędzania wolnego czasu.

  2 sierpnia – Osiedle Pogwizdów Nowy

  Plac przy OSP Rzeszów – Pogwizdów Nowy będzie miejscem, gdzie uczestnicy będą mogli bawić się i uczyć, jak aktywnie spędzać czas z najbliższymi.

  9 sierpnia – Osiedle Krakowska-Południe

  Na zielonym terenie przy ul. Zbyszewskiego odbędzie się finałowa odsłona Rodzinnej Akademii Czasu Wolnego. To doskonała okazja, aby po raz ostatni w te wakacje wspólnie bawić się i cieszyć letnim czasem.

  Cele Projektu „Z uśmiechem w przyszłość”

  Projekt „Z uśmiechem w przyszłość” jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie i ma na celu promowanie aktywnych form spędzania czasu, które rozwijają umiejętności budowania pozytywnych relacji między dziećmi a rodzicami. Wydarzenia te są wolne od środków odurzających i przemocy, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Organizatorzy pragną wskazać, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu w sposób zdrowy i konstruktywny, co ma bezpośredni wpływ na kształtowanie zdrowych nawyków i wartości u dzieci.

  Rodzinne Akademie Czasu Wolnego to doskonała propozycja na spędzenie wakacyjnego czasu w gronie najbliższych. Wspólne zabawy, gry i animacje nie tylko dostarczą mnóstwo radości, ale także wzmocnią rodzinne więzi i pomogą w kształtowaniu pozytywnych relacji. Organizatorzy zapraszają do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach i zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. To będzie lato pełne uśmiechów, radości i niezapomnianych chwil!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com