czwartek, 18 lipca, 2024
+

  W Rzeszowie rozmawiano o innowacjach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Karol Ożóg, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, zainaugurował w Rzeszowie Metapanel Interesariuszy dotyczący Regionalnej Strategii Innowacji, który skupił się na wyzwaniach związanych z raportowaniem zrównoważonego rozwoju (ESG).

  Było to następne spotkanie interesariuszy regionalnego systemu innowacji, które pozwoliło na wymianę wiedzy i doświadczeń z ekspertami w kluczowych dziedzinach dla rozwoju różnych specjalizacji.

  Samorząd Województwa Podkarpackiego, dostrzegając znaczenie gospodarki cyrkularnej, wskazał ją jako jeden z priorytetów Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030. Jedocześnie w ramach Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2021-2030 jako jeden z celów horyzontalnych wskazana została transformacja przedsiębiorstw umożliwiająca wdrażanie rozwiązań z zakresu GOZ, w tym w obszarze biogospodarki. Jednocześnie musimy jak najlepiej przygotować przedsiębiorców i inne instytucje, żeby tworzyć przewagi konkurencyjne i dostrzegać problemy związane z realizacją dyrektyw unijnych

  Karol Ożóg, wicemarszałek województwa Podkarpackiego

  Metapanel, zgromadził przedstawicieli firm i instytucji z województwa podkarpackiego, miał na celu przedstawienie wymogów, które wkrótce mogą zostać wprowadzone w Unii Europejskiej.

  fot. Biuro Prasowe UMWP

  Organizacja takich spotkań jest częścią realizowanego przez Województwo Podkarpackie projektu „Podkarpackie – Inteligentny Region”, finansowanego z Funduszy dla Podkarpacia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com