poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  W najbliższym czasie, w rzeszowskiej FOSIE wspaniale spędzisz czas, przy jodze, pilatesie, koncercie, bazarku i pysznym śniadaniu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  FOSA w Rzeszowie, to ustronne miejsce znajdujące się przy Zamku Lubomirskich, gdzie wszyscy rzeszowianie razem z osobami, które mieszkają w okolicy mogą ciekawie, kreatywnie spędzić czas wolny. Oprócz organizowanych wydarzeń, w miejscu tym można usiąść na leżaku i skosztować na przykład orzeźwiających, chłodnych napojów. FOSA to wspaniałe miejsce, do którego wszyscy mogą przyjść codziennie szczególnie w godzinach od 12 w południe, aż do północy – usiąść w plenerze, coś przekąsić (na przykład pyszną pizzę).  Ale to nie wszystko. Co jakiś czas organizowane są w tym miejscu różne zajęcia sportowe na matach, na przykład joga, ale też koncerty, imprezy muzyczne.

  I tak, FOSA, która znajduje się w pobliżu Alei Pod Kasztanami, 12, w cichym, spokojnym i bardzo relaksującym miejscu w całym naszym mieście już teraz oferuje moc atrakcji, a to wszystko przygotowane będzie w niedalekim czasie, na powitanie wakacji! Nie przegap jutrzejszego koncertu, na którym zaśpiewa Patryk Mateja o godzinie 19, jogi na trawie w poniedziałki o 19 z Magdą, pilatesu w środy, o 17-tej z Sabiną, bazarku rzeczy używanych 7 lipca w godzinach południowych – od 10 do 14, oraz 30 czerwca (w najbliższą niedzielę), w godzinach od 9 do 12, na spróbowanie pysznych propozycji śniadań.

  Jeśli chodzi o targi śniadaniowe, które zaplanowane są już na tę niedzielę w godzinach porannych, będzie można skosztować wielu śniadań, które przygotują na ten dzień lokalne restauracje, funkcjonujące w naszym regionie. Będzie to wspaniała okazja, by zjeść coś pysznego na świeżym powietrzu. Poprzednia edycja plenerowych śniadań przyciągnęła sporo osób. Jak będzie tym razem? Fosa zamieni się w prawdziwe kulinarne królestwo, w którym miłośnicy dobrego jedzenia będą mogli cieszyć się wyjątkowym śniadaniowym wydarzeniem. To już tradycja – co jakiś czas, miasto Rzeszów organizuje targ śniadaniowy, który przyciąga mieszkańców i turystów z całego regionu. Kolejna, najbliższa edycja zapowiada się niezwykle smakowicie i kusząco. Targ śniadaniowy to również doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Na terenie wydarzenia zostaną przygotowane specjalne strefy piknikowe, gdzie będzie można usiąść, napić się kawy lub herbaty i delektować się posiłkiem w miłym towarzystwie. Dla tych, którzy uwielbiają wyjątkowe smaki i nie boją się eksperymentować, będzie to prawdziwa uczta.

  Jeśli chodzi o organizowany BAZZAR, czyli pchli targ, w którym każdy odwiedzający będzie mógł zdobyć, tym samym kupić po okazyjnej cenie wszelkie starocie, w tym ubrania lub biżuterię z tzw. „drugiej ręki”. Na wszystkich będzie czekało sporo wystawców, którzy będą prezentowali swoje oryginalne artykuły, bibeloty, czy w końcu rzeczy, których nie spotkasz w innych butikach, sklepach, czy sieciówce. Uczestnictwo w targowisku będzie wspaniałą okazją do zakupienia cennych „perełek”, czy po prostu czegoś, co na pewno nie jest dostępne w innych miejscach. Ich niska cena oraz oryginalność sprawia, że na organizowany bazarek mogą zajrzeć po prostu wszyscy, nie tylko miłośnicy stylu vintage, ale też inni, by zdobyć coś niepowtarzalnego, a potem to oczywiście nosić, albo z tego korzystać!

  Patryk Mateja to przede wszystkim wokalista, ale też gitarzysta, autor tekstów, który uczył się na Politechnice Rzeszowskiej, zostając absolwentem tej uczelni. Muzyk ten ma za sobą setki koncertów, na większych czy mniejszych scenach. To także laureat wielu nagród. Został nagrodzony między innymi na Dino Top 2021, Alternatywy 4, Kill Me With The Music 2018,  Party Rura 2018 Kraków. Na początku stycznia stycznia 2024 roku ukazała się najnowsza płyta artysty pod nazwą „Nie Musisz Się Tłumaczyć”, na której znajdzie się w sumie 10 piosenek w klimatach rockowo-metalowo-bluesowym.

  Na płycie artysty znajdą się utwory takie jak, NIE MUSISZ SIĘ TŁUMACZYĆ, DR JEKYLL AND MR HYDE, CZEGOŚ MI BRAK, THE OLD MOON, KŁAMSTWA, BOMB BUZZ, OSTATNI BLUES, SELFIE, REMEDIUM oraz RAT RACE. Autorem muzyki oraz tekstów w języku polskim jest sam wokalista – Patryk Mateja, z kolei za piosenki po angielsku odpowiedzialny jest Mariusz Tenerowicz, a za chórki w piosence „Ostatni blues” odpowiada Dominika Kindrat.

  Wybierz się także do FOSY w najbliższym czasie, zwłaszcza na wakacjach na jogę oraz pilates. Weź ze sobą koniecznie matę do ćwiczeń, za darmo ćwicz pod okiem profesjonalistki, dotleniając się i spalając kalorie gimnastykując się!

  A czym jest pilates? Pilates to system ćwiczeń opracowany przez niemieckiego fizjoterapeutę Josepha Pilatesa. Jest to forma treningu, która skupia się na wzmocnieniu mięśni głębokich, poprawie postawy, zwiększeniu elastyczności i rozwoju świadomości ciała. Ćwiczenia pilatesu koncentrują się na precyzyjnym wykonywaniu kontrolowanych ruchów, kontroli oddechu i harmonii między umysłem a ciałem.

  Rzeszowska FOSA oferuje jednym słowem sporo. To bardzo klimatyczne miejsce, które zaprasza na zajęcia sportowe, targowiska, pyszne śniadania, czy niezwykłe doznania muzyczne, w postaci organizowanych koncertów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com