poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Rzeszowianka Zuzanna Wielgos zagra na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trener polskiej reprezentacji w tenisie stołowym, Marcin Kusiński, ogłosił, że Zuzanna Wielgos tenisistka stołowa Fibrain AZS Politechniki Rzeszów dołączy do składu jako trzecia zawodniczka na drużynowy turniej olimpijski w Paryżu.

  Już wcześniej ustalono, że na podstawie miejsc w rankingu światowym, w zawodach singlistek wystąpią Natalia Bajor tenisistka drużynowego Mistrza Polski KTS-u Enea Siarkopolu Tarnobrzeg i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław). Do rywalizacji zespołowej dołączy do nich Zuzanna Wielgos. Rezerwową zawodniczką została Anna Węgrzyn.

  Biało-Czerwoni wystartują na Igrzyskach we Francji w trzech konkurencjach: w singlu kobiet, drużynie kobiet oraz w grze pojedynczej mężczyzn, gdzie reprezentować nas będzie Miłosz Redzimski.

  W zmaganiach drużynowych udział weźmie 16 reprezentacji narodowych. Polki będą rozstawione na pozycjach 9-16, co oznacza, że w 1/8 finału zmierzą się z jednym z czołowych zespołów światowych.

  Zakwalifikowały się drużyny z Chin, Niemiec, Korei Południowej, Francji (gospodarz), Tajwanu, Hongkongu, Rumunii, Japonii, Tajlandii, Polski, Indii, Szwecji, Australii, Egiptu, USA i Brazylii.

  18-letnia Zuzanna Wielgos i 17-letni Miłosz Redzimski będą najmłodszymi Polakami w historii występów biało-czerwonych tenisistów stołowych na Igrzyskach Olimpijskich.

  W kobiecej reprezentacji na IO, poza Natalią Bajor, wcześniej występowały tylko Li Qian, Natalia Partyka, Xu Jie oraz Katarzyna Grzybowska-Franc.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com