czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Rzeszów jako Centrum Inwestycji i Turystyki: Spotkanie z Dyplomatami Dwunastu Krajów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 28 czerwca, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, poseł Paweł Kowal oraz wojewoda Teresa Kubas-Hul dyskutowali z ambasadorami 12 krajów na temat roli miasta i regionu w kontekście przyszłych inwestycji oraz rozwoju turystyki.

  Rzeszów i całe Podkarpacie pełnią niepodważalnie strategiczną rolę nie tylko na mapie Europy. Region ten jest wysoko ceniony za pomoc udzielaną uchodźcom oraz walczącej Ukrainie. „Podkarpacie i Rzeszów mają również wiele do zaoferowania pod względem turystycznym. Łączą nowoczesność z bogatą historią i niezaprzeczalnym pięknem krajobrazu,” podkreślił prezydent Rzeszowa.

  Spotkanie z dyplomatami zainicjował Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej z Rzeszowa, który jest również przewodniczącym Rady ds. Współpracy z Ukrainą – społecznego ciała działającego na rzecz odbudowy Ukrainy. Jedyna regionalna siedziba tej rady mieści się w Rzeszowie, w budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

  Rada to oczywiście nie jedyne moje działanie na rzecz budowania roli Rzeszowa jako centrum, swoistego hubu, w którym lokowane będą inicjatywy związane z odbudową kraju naszych sąsiadów. Zależy mi także na tym, aby Rzeszów i województwo podkarpackie wzmacniać i promować w świecie jako miejsca turystyczne. Stąd piątkowe spotkanie z ambasadorami.

  Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej

  W spotkaniu uczestniczyli dyplomaci z dwunastu krajów: Francji, Japonii, Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Gruzji, Argentyny, Czech, Rumunii, Słowacji, Kazachstanu i Azerbejdżanu. Pierwsza część piątkowych rozmów odbyła się w Międzynarodowym Centrum Integracji Feniks w Rzeszowie. Dyskusje koncentrowały się na potencjale turystycznym miasta i regionu oraz możliwościach lokowania inwestycji w Rzeszowie i na Podkarpaciu.

  Rzeszów nigdy wcześniej nie był tak znanym miastem, nigdy nie pełnił tak ważnej roli. Dlatego bardzo zależy mi na tym, aby tę rolę wykorzystać jak najlepiej, także w aspekcie
  gospodarczym. Chcemy rozwijać współpracę międzynarodową i przyciągać tu kolejne inwestycje.
  Naszym celem jest także angażować nasze firmy w proces współpracy z zagranicznymi partnerami

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Rzeszów, który ma już świetne kontakty z miastami ukraińskimi, jest gotowy stać się kluczowym ośrodkiem w przyszłej odbudowie Ukrainy. „Chcemy aktywnie uczestniczyć w procesie odbudowy Ukrainy. Wymaga to międzynarodowych partnerstw i współpracy, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć sukces. Dlatego takie spotkania, jak to dzisiejsze, są niezwykle istotne,” zaznaczyła Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki.

  W piątek ambasadorowie odwiedzili również Rzeszowskie Piwnice, Muzeum-Zamek w Łańcucie oraz winnicę Piwnice Półtorak.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com