poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Przed nami siódma edycja Festiwalu Teatralnego „Buda Jarmarczna”, na początku lipca!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Festiwal teatralny „Buda Jarmarczna” to wyjątkowe wydarzenie, które już po raz siódmy przyciąga miłośników teatru do Rzeszowa. Inspiracją dla tego festiwalu jest twórczość Tadeusza Kantora, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Kantor, znany jako reżyser, twórca happeningów, malarz i scenograf, nadal inspiruje kolejne pokolenia artystów, stając się swoistym patronem tego wydarzenia. Festiwal „Buda Jarmarczna” to nie tylko hołd dla jego twórczości, ale również platforma dla współczesnych artystów, którzy w duchu Kantora tworzą unikalne spektakle nawiązujące do tradycji ludowej i sztuki jarmarcznej.

  Twórczość Kantora, ze swoją unikalną estetyką i głęboką filozofią, jest wciąż obecna i wpływa na formę i treść festiwalu. Jednakże „Buda Jarmarczna” to nie tylko retrospekcja jego sztuki. To także zaproszenie do odkrywania i interpretowania teatralnych tradycji w nowoczesny sposób. Spektakle prezentowane na festiwalu czerpią z bogatej kultury ludowej i sztuki jarmarcznej, które były bliskie Kantorowi, tworząc unikalny melanż tradycji i nowoczesności.

  Każdego roku festiwal gości znakomitych twórców polskiej sceny niezależnej. W poprzednich edycjach występowali między innymi Teatr Witkacego z Zakopanego, Teatr Cinema, Teatr Nikoli, Teatr A3, Teatr Brama, Teatr Pantomimy MIMO, Carlo Roselli z Włoch, Ziuta Zającówna oraz Arti Grabowski. Dzięki tak różnorodnym artystom, festiwal jest prawdziwą ucztą dla miłośników teatru, oferującą spektakle pełne pasji, eksperymentu i niekonwencjonalnego podejścia do sztuki.

  Program Festiwalu

  Tegoroczna edycja, odbywająca się od 5 do 7 lipca 2024 roku, zapowiada się niezwykle interesująco. Oto szczegółowy program:

  5 lipca

  20:00 – Teatr Przedmieście & Przyjaciele „WYSTĘPNE PIOSENKI” – koncert

  6 lipca

  18:00 – Natalia Sakowicz „ROMANS” / scena

  20:00 – Teatr Terminus A Quo „NOWA SZTUKA ZAKOPIAŃSKA” / plener

  7 lipca

  18:00 – Teatr Przedmieście „ŚPIEWAJĄCA Z WILCZKAMI” / scena

  20:00 – Teatr Pantomimy MIMO „CAFE SILENCIO” / plener

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem: 667 714 730. Warto zarezerwować miejsce wcześniej, aby mieć pewność uczestnictwa w tych wyjątkowych spektaklach.

  Festiwal „Buda Jarmarczna” jest dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów w ramach programu „Całoroczna działalność kulturalna”. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim partnerom i sponsorom za wsparcie, dzięki któremu możliwe jest zrealizowanie tego niezwykłego wydarzenia.

  Festiwal „Buda Jarmarczna” to niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w świat teatru inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora. To także szansa na spotkanie z wybitnymi artystami, którzy w swoich dziełach łączą tradycję z nowoczesnością. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników teatru do Rzeszowa w dniach 5-7 lipca 2024 roku. To będzie niezapomniane doświadczenie, pełne emocji, sztuki i inspiracji!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com